Home ShowBiz Kanye West merr vendimin e papritur për produktet Balenciaga, Adidas dhe Gap
Kanye West merr vendimin e papritur për produktet Balenciaga, Adidas dhe Gap
0

Kanye West merr vendimin e papritur për produktet Balenciaga, Adidas dhe Gap

0
0

Kanye West thotë se po shet kapuçat Balenciaga, Adidas dhe Gap për 20 dollarë

Kanye West ka thënë se ka në plan të shesë kapuçat Balenciaga, Adidas dhe Gap për 20 dollarë pasi secila prej kompanive ndërpreu lidhjet me të.

Muajin e kaluar u zbulua se Balenciaga nuk do të punonte më me reperin pas komenteve të tij antisemitike, me lajmet që u shfaqën menjëherë pasi Adidas i kishte dhënë fund partneritetit me West. Gap më pas njoftoi se po ndërmerrte “hapa të menjëhershëm” për të hequr të gjitha produktet Yeezy nga dyqanet e tyre, gjë që pasoi përfundimin zyrtar të partneritetit të tyre në shtator.

Ai shpjegon: “Pra, ajo që ne bëjmë këtu është, unë kam prerë 100 kapuç. Nga Yeezy, nga Balenciaga, nga gjërat që bëmë me Gap, nga gjërat që bëmë me Adidas dhe gjithçka që bëjmë do të kushtojë 20 dollarë, “tha West.

Linku: https://www.nme.com/news/music/kanye-west-says-hes-selling-balenciaga-adidas-and-gap-hoodies-for-20-3353563

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/kanyewest/

tags: