Home ShowBiz Libri i ri zbulon ‘kirzën’ mes Philip dhe Mbretëreshës Elizabeth
Libri i ri zbulon ‘kirzën’ mes Philip dhe Mbretëreshës Elizabeth
0

Libri i ri zbulon ‘kirzën’ mes Philip dhe Mbretëreshës Elizabeth

0
0

Mbretëresha Elizabeth II thuhet se nuk e pa Princin Philip për “javë” në një moment krize të marrëdhënies së tyre. Libri i ri mbi jetën e saj pretendon të zbulojë disa sekrete nga marrdhënia e tyre.

Mbretëresha Elizabeth II do të kalonte “javë” pa parë bashkëshortin e saj, Princin Philip, një libër i ri i titulluar “Elizabeth:

Takimet e rralla filluan kur Duka i Edinburgut doli në pension në vitin 2017, sipas një fragmenti të biografisë së ardhshme.

Megjithatë, autori Gyles Brandreth thuhet gjithashtu se çifti i martuar mbajti kontakte gjatë asaj kohe duke folur “rregullisht” në telefon.

Sipas librit, Madhëria e saj e kuptoi se marrëveshja e saj dhe e burrit të saj mund të dukej e çuditshme për disa, por thuhet se e dinte se Filipi nuk donte “të shqetësohej” dhe dëshironte të kalonte disa javë larg gjithçkaje në mënyrën e tij”.

Periudhat e gjata të moskalimit të kohës së bashku thuhet se ndodhën pas daljes në pension të Filipit.

Libri i Brandreth thuhet se zbulon gjithashtu se Mbretëresha Elizabeth II ishte vendosur të ishte në krah të Filipit kur ai kaloi krizën pasi ata kishin gjetur një vlerësim të ri për njëri-tjetrin.

Linku: https://pagesix.com/2022/11/26/queen-elizabeth-ii-went-weeks-without-seeing-philip-book/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/theroyalfamily/