Home Lifestyle Horoskopi ditor, 6 dhjetor 2022
Horoskopi ditor, 6 dhjetor 2022
0

Horoskopi ditor, 6 dhjetor 2022

0
0

Dashi

Takime shumë pasionante përpara. Favorizoni njohjet e reja, mund të pushtoni shpirtin tuaj binjak. Luajini kartat mire. Mund të provoni se nga çfarë jeni krijuar. Siguritë në punë po vijnë, ju keni nevojë për to.

Demi

Në dashuri ka disa grindje përpara. Mundohuni të mos krijoni polemika të panevojshme. Një lajm interesant po vjen në punë. Ju mund të tregoni se nga çfarë jeni krijuar.

Binjakët

Në dashuri mund të rizbuloni pasionin, i cili kohët e fundit kishte dështuar paksa. Mundohuni të përjetoni emocionet teksa vijnë pa menduar shumë për to. Në punë, nëse keni një negociatë në gatishmëri, mos hezitoni, por mbylleni atë në ditët në vijim.

Gaforrja

Në dashuri, nyjet më në fund kthehen në shtëpi. Kohët e fundit ka pasur disa zënka me partnerin që ju kanë bërë më nervozë. Mundohuni të flisni me njëri-tjetrin dhe të sqaroni pa e mbajtur atë që nuk shkon brenda. Në punë keni shumë dalje, përpiquni të kurseni para.

Luani

Yjet ju këshillojnë që të mos i jepni shumë liri polemikës. Nëse ka diçka që nuk shkon, mos hezitoni të flisni me partnerin tuaj për këtë. Në punë, kërkesa juaj mund të pranohet.

Virgjëresha

Parajsë e madhe për beqarët. Nëse ka një person që ju pëlqen, dilni përpara pa frikë. Lëreni veten të shkoni te emocionet. Në punë kushtojini më shumë financave, kohët e fundit keni pasur shumë dalje.

Peshorja

Në dashuri, një ish mund të rikthehet në jetë. Nuk do të jetë e lehtë për t’u kuptuar dhe zbatuar. Mund të mos bini më në dashuri, por do të jetë e mundur të rregulloni një marrëdhënie. Zgjidhjet janë në rrugën e duhur në punë.

Akrepi

Qiell i shkëlqyer në dashuri, takime të preferuara për beqarët. Kush e di, ndoshta një miqësi mund të kthehet në diçka vërtet të veçantë. Në punë, kushtojini më shumë rëndësi një marrëveshjeje për të mos pritur surpriza të pakëndshme.

Shigjetari

Në dashuri ka pak tension, është më mirë të mos nxisni polemika të kota. Në të vërtetë përpiquni të sqaroheni, shërimi vjen së shpejti. Në punë lodhja ndihet, por angazhimi juaj do të shpërblehet në fund.

Bricjapi

Mund të ketë reagime pozitive në dashuri. Me partnerin ka pasur polemika, por gjithçka mund të shkojë sipas dëshirës, bisedoni me njëri-tjetrin dhe sqarohuni, nuk ia vlen të mbani inat. Në punë do keni mundësi të merrni avantazhe.

Ujori

Në dashuri është një ditë e diskutueshme, kini kujdes nga disa grindje të shumta. Përdorni të gjithë diplomacinë tuaj. Në punë mund të bëni kërkesa të rëndësishme dhe të arrini rezultate të shkëlqyera.

Peshqit

Ditë vërtet pozitive nga çdo këndvështrim. Nëse jeni të interesuar për dikë pse të mos dilni përpara? Çfarë keni për të humbur? Nisni me besim dhe pa frikë.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-le-previsioni-di-martedi-6-dicembre-2022/

Burimi i fotos: freepik.com