Home ShowBiz A do të jetojnë bashkë Cristiano dhe Georgina pavarësisht ligjeve të rrepta të autoritetet saudite?
A do të jetojnë bashkë Cristiano dhe Georgina pavarësisht ligjeve të rrepta të autoritetet saudite?
0

A do të jetojnë bashkë Cristiano dhe Georgina pavarësisht ligjeve të rrepta të autoritetet saudite?

0
0

Cristiano Ronaldo dhe partnerja Georgina Rodriguez do të jenë në gjendje të jetojnë së bashku në Arabinë Saudite, pavarësisht nga ligjet e vendit që i ndalojnë çiftet e pamartuara ta bëjnë këtë.

37-vjeçari bëri paraqitjen e tij të parë me një fanellë të Al-Nassr e cila shkaktoi një zhurmë të madhe.

Ai u bashkua në fushë në Mrsool Park me partneren e tij Georgina së bashku me fëmijët e tyre.

Ronaldo nuk ka qenë kurrë i martuar, gjë që dukej se do të përbënte problem për të dhe Rodriguez me ligjet saudite që ndalojnë rreptësisht ‘bashkëjetesën pa kontratë martese’.

Megjithatë, avokatët sauditë i kanë thënë agjencisë spanjolle ndërkombëtare të lajmeve EFE se autoritetet do të ‘bëjnë një sy qorr’ ndaj çiftit superyjor që jetojnë së bashku.

Një avokat anonim i tha EFE: “Megjithëse ligjet e mbretërisë ende ndalojnë bashkëjetesën pa kontratë martese, autoritetet kohët e fundit kanë filluar të mbyllin sytë dhe të mos ndjekin më penalisht askënd.

Një avokat tjetër shtoi: “Në ditët e sotme autoritetet saudite nuk ndërhyjnë më në këtë çështje – për emigrantët – edhe pse ligji e ndalon bashkëjetesën pa martesë”.

Pavarësisht shtesave, Rodriguez, e cila është nëna e dy fëmijëve të Ronaldos, do të ketë ende nevojë për vizë për të jetuar në vend pasi ajo nuk merr automatikisht shtetësinë përmes martesës.

Modelja argjentinase-spanjolle ka qenë përkrah Ronaldos për pjesën më të madhe të karrierës së tij të fundit, dhe së fundmi u bë kryefjalë në Kupën e Botës.

Rodriguez sulmoi menaxherin e Portugalisë, Fernando Santos për largimin e partnerit të saj pas një fushate zhgënjyese në fazën e grupeve në Katar, dhe postoi një numër mesazhesh në llogarinë e saj në Instagram.

Ajo u tha 44 milionë ndjekësve të saj se Santos mori ‘vendimin e gabuar’ duke ulur kapitenin në stol dhe e përshkroi atë si ‘lojtarin më të mirë në botë’.

Ronaldo ndërkohë është duke pritur të zbulojë nëse mund ta bëjë karrierën në rrugën e duhur me një debutim këtë javë.

Është raportuar se ai ende do të duhet të vuajë dënimin me dy ndeshje, të cilin e mori në Angli.

Linku: https://talksport.com/football/1293755/cristiano-ronaldo-georgina-rodriguez-can-live-together/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/CfKSMmRLbYp/?utm_source=ig_web_copy_link