Home ShowBiz Princ Harry zbulon fjalët e fundit që i tha Elizabeth
Princ Harry zbulon fjalët e fundit që i tha Elizabeth
0

Princ Harry zbulon fjalët e fundit që i tha Elizabeth

0
0

Harry i tregon fjalët e fundit mbretëreshës pasi mbërriti shumë vonë në shtratin e vdekjes

Princi Harry zbulon fjalët e fundit që i pëshpëriti gjyshes së tij, mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II, pasi mbërriti në shtratin e saj.

Në kujtimet e tij të diskutueshme, Harry thotë se i tha gjyshes së tij të ndjerë me një pëshpëritje se “shpresonte që ajo të ishte e lumtur” dhe se ajo do të ishte me gjyshin e tij, Princin Philip, i cili kishte vdekur një vit më parë në moshën 99-vjeçare.

Harry shkruan gjithashtu në librin, i cili do të dalë më 10 janar, se ai i tha asaj se “e admironte për përmbushjen e detyrave të saj deri në fund”, duke iu referuar pjesëmarrjes së saj në festimet e Jubileut Platinum të Mbretëreshës atë verë.

Tensionet kanë qenë të larta mes vëllezërve që kur Harry dhe Markle u larguan nga familja mbretërore në vitin 2020 dhe u transferuan në Kaliforni, ku tani jetojnë me dy fëmijët.

Linku: https://pagesix.com/2023/01/05/prince-harrys-reveals-last-words-to-the-queen-on-her-deathbed/

Burimi i fotos: https://www.facebook.com/TheBritishMonarchy