Home Lifestyle Horoskopi ditor, 30 janar 2023
Horoskopi ditor, 30 janar 2023
0

Horoskopi ditor, 30 janar 2023

0
0

Dashi

Ka të ngjarë të ketë shumë gjëra për të bërë sot. Një sërë situatash që do t’ju duhet t’i përballoni disi çdo orë. Mbroni idetë tuaja me shpatë vetëm nëse jeni vërtet të sigurt për atë që po bëni. Në dashuri, në marrëdhëniet me të tjerët, në miqësi, nuk duhet të teproni me diskutimet, por të shtyni gjithçka edhe nëse duhet të merrni një vendim të rëndësishëm.

Demi

Jeni të aftë dhe të fortë në fushën e punës, por duhet të përpiqeni të kapërceni disa provokime, ose keni marrë shumë angazhime dhe për këtë arsye ka shumë përpjekje. Do të ndiheni më mirë në krahasim me kohën që sapo keni kaluar. Tashmë kjo ditë sjell qetësi më të madhe shpirtërore dhe me siguri do të arrini të mbyllni disa gjëra.

Binjakët

Nuk do ju mungojë forca për të shënuar goditje fatale në vendin e punës apo për të zgjidhur përfundimisht gjëra të vjetra ose të pezulluara. . Ju po mbështeni gjithashtu në rihapjen e mundshme të çështjeve ligjore të cilat në fund të fundit do të jenë të rëndësishme të ju.

Gaforrja

Jeni fizikisht mjaft të fortë, më të hapur, mund të arrini shumë! Situata e dashurisë duket më e favorshme, me Venusin sërish në krah do të jetë e mundur të zgjidhni disa pasiguri. Kujtojmë se në dhjetor ka pasur edhe disa polemika apo pengesa. Mërkuri në opozitë kërkon vëmendje vetëm me para.

Luani

Takimet e reja nga 20 shkurti premtojnë edhe më shumë. Megjithatë, kjo është një ditë që fillon në një mënyrë disi të shqetësuar. Edhe një herë problemi i vërtetë ka të bëjë me paratë, apo me probleme të tjera në vendin e punës. Me pak fjalë, shumë gjëra duhen vënë në rregull.

Virgjëresha

Ditë interesante me Hënën në trinë. Ju do të dëshironi t’i tregoni botës gjithçka që vleni dhe në vendin e punës keni plot mundësi të shkëlqyera për të pohuar veten. Këto momente nuk duhen humbur, ndaj nëse duhet të bëni një kërkesë, përfitoni nga kjo periudhë edhe sepse shkurti mund të sjellë mundësi akoma më të mira.

Peshorja

Jeni në një situatë konfuzioni të madh, i cili vjen nga pasiguritë që janë pasojë e verës së 2022-ës, të cilat tani duhet të përpiqeni t’i kapërceni. Jeni pak të mërzitur dhe, veçanërisht nëse keni një punë të vështirë për të bërë, duhet t’i jepni trupit dhe mendjes një shtysë të re.

Akrepi

Gjatë orëve të ardhshme, do të ishte e përshtatshme të mos ngriheshin polemika apo diskutime. Kjo ditë fillon me Hënën e kundërt dhe mund të jetë nevoja që të qëndroni pak më shumë vetëm, duke pasur parasysh stresin që ju është akumuluar kohët e fundit në jetën tuaj. Kini kujdes sidomos nëse jeni duke pritur për një përgjigje, kjo nuk është dita më e mirë për ta kërkuar atë.

Shigjetari

Në dashuri nuk jeni të kënaqur. Në mendjen tuaj ka dy histori të kundërta. Kjo do të thotë se mund të lindin hutime të vogla. Nga ana tjetër kalimi i Venusit disonante sjell disa elementë diskutimi që do të sqarohen brenda shkurtit. Në vrullin e ndjenjave, gjithmonë të papërmbajtshme duke pasur parasysh natyrën tuaj me vullnet të fortë, përpiquni të mos bini në grackën e xhelozisë.

Bricjapi

Hëna është në favor të shenjës suaj të zodiakut. Është një kohë e mirë për të realizuar projekte në shkallë të gjerë. Një angazhim mund t’ju bëjë shumë të fortë këto ditë. Në të vërtetë, mes të sotmes dhe të nesërmes ju filloni t’i jepni vëmendje gjërave që ju interesojnë më shumë, madje edhe java tjetër fillon në mënyrë intensive.

Ujori

Kjo hënë e kundërt sjell vetëm bezdi të vogla, nëse ka një kontroll për të bërë, mos e shtyni atë. Sido që të jetë, ka nevojë për më shumë konfirmim lidhur me punën. Ndoshta jeni duke pritur për rinovimin e një marrëveshjeje, një kontrate, nuk dini nëse të kërkoni apo ta lini ujin të rrjedhë nën urë.

Peshqit

Është një Hënë interesante, pra në aspekt të mire për ju. Nëse dëshironi të merrni kredi, tani është koha për të aplikuar për të. Kanë ardhur ditë të rëndësishme dhe bartës të risive thelbësore. Është një kohë kur do të dëgjoheni dhe do të merreni në konsideratë nga të tjerët.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-lunedi-30-gennaio-2023/

Burimi i fotos: pexels.com