Home Lifestyle Horoskopi ditor, 20 mars 2023
Horoskopi ditor, 20 mars 2023
0

Horoskopi ditor, 20 mars 2023

0
0

Dashi

Gjatë javës që do të nisë do të keni në favor Venusin që do t’ju dhurojë ditë harmonike edhe nëse shumë prej jush do t’i kalojnë të mbyllur në shtëpi… Për sa i përket punës, angazhimet nuk ju lënë pushim dhe filloni. për të vuajtur distancën e partnerit.

Demi

Romanca është në ajër. Dashuria po lulëzon, ju dhe partneri juaj jeni në të njëjtën ritëm. Mundohuni të ndani sa më shumë kohë që të jetë e mundur për të ushqyer marrëdhënien tuaj.

Binjakët

Shumë prej jush do të përjetojnë zhgënjim gjatë orëve të ardhshme. Do ketë zënka dhe diskutime si në sferën familjare ashtu edhe në atë sentimentale, të cilat vetëm sa do ju fryjnë nervozizmin. Jini të durueshëm.

Gaforrja

Zemra po rreh këtë javë. Marrëdhënia juaj aktuale po përparon mirë dhe mund të evoluojë më tej. Ndoshta ka bazat e duhura për të krijuar diçka të rëndësishme, ju takon juve të bëni lëvizjen e radhës. Kushdo që ka pasur konflikte me partnerin javët e fundit do të ketë më në fund një shans për të arritur një kompromis.

Luani

Kafshoni gjuhën tuaj në vend që të ulërini kundër gjithçkaje dhe të gjithëve. Keni shumë zemërim në zemër dhe rrezikoni ta shpërndani mbi njerëzit e gabuar. Mundohuni të shpërqendroni veten duke e mbajtur veten të zënë sa më shumë që të jetë e mundur.

Virgjëresha

Shumë situata të ndryshme në pritje në fusha të ndryshme të jetës suaj ju acarojnë si kurrë më parë. Ju dëshironi rezultate, menjëherë, nuk mund t’i nënshtroheni më komoditeteve të të tjerëve. Sa më shpejt ta zgjidhni këtë rrëmujë, aq më shpejt mund t’i riktheheni jetës tuaj normale të përditshme.

Peshorja

Java e hidhur po vjen. Për shumë prej jush do të ketë shumë dhimbje koke si në zyrë ashtu edhe në shtëpi, por asgjë me të cilën nuk mund të përballeni, falë mbështetjes së Hënës. Më shumë se një atmosferë optimizmi, ju jeni të rrethuar nga një atmosferë realizmi dhe dorëheqjeje.

Akrepi

Frymëmarrjet e thella dhe meditimi do të jenë miqtë tuaj më të mirë. Jeni duke u përballur me një periudhë shumë delikate në të cilën nuk mund të përballoni asnjë gabim. Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe shmangni grindjet e panevojshme, nuk keni kohë.

Shigjetari

Shumë prej jush do të jenë më energjikë se kurrë në këto ditë të fundit të marsit. Ju rrjedhin energji nga çdo pore dhe nuk dini si ta përdorni atë sa më mirë, kjo është arsyeja pse shumë prej jush do të rrezikojnë të ndihen paksa shumë të kufizuar nga jeta e përditshme. Mos e nënvlerësoni rëndësinë e një hobi, por përpiquni të përfitoni prej tij për të krijuar disa momente të veçanta me ata që doni.

Bricjapi

Ka ardhur koha për disa sqarime. Ka shumë pasiguri për momentin në lidhje me shumë aspekte të rëndësishme të jetës suaj. Është koha për t’u ulur në një tavolinë dhe për të hequr pak mjegull. Megjithatë, përpiquni të shmangni diskutimet agresive, rrezikoni të krijoni një përçarje si në punë ashtu edhe në dashuri.

Ujori

Një ndryshim i ritmit është në rrugë e sipër. Deri tani e keni lënë veten të udhëhiqeni nga dëshirat e të tjerëve, e keni lënë veten të tërhiqet nga rryma. Prej disa kohësh keni ndjerë nevojën për të marrë kontrollin, për të ndryshuar drejtimin sipas dëshirës.

Peshqit

Ekziston një optimizëm i madh. Muaji mars do të mbyllet duke ju dhënë mbështetjen e yjeve pothuajse në çdo aspekt të jetës suaj. Është koha të guxoni, të rrezikoni, të përfshiheni dhe të përpiqeni të mbyllni çështje të rëndësishme.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-le-previsioni-di-lunedi-20-marzo-2023/

Burimi i fotos: unsplash.com