Home Lifestyle Parashikimi i motit, 19 mars 2023
Parashikimi i motit, 19 mars 2023
0

Parashikimi i motit, 19 mars 2023

0
0

Deri në orët e mesditës një pjesë e mirë e Shqipërisë parashikohet të jetë në dominimin e motit të kthjellët.

Ndërsa në orët vijuese vranësirat e lehta dhe kalimtare herë pas here do të shfaqen.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 20°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Linku:meteoalb

Burimi i fotos:unsplash.com

tags: