Home ShowBiz Princ Harry po tenton të rregullojë raportin me William përpara kurorëzimit të Charles
Princ Harry po tenton të rregullojë raportin me William përpara kurorëzimit të Charles
0

Princ Harry po tenton të rregullojë raportin me William përpara kurorëzimit të Charles

0
0

Princi Harry, i cili është në vizitën e tij të parë në Mbretërinë e Bashkuar që nga publikimi i kujtimeve të tij bombë Spare, është këshilluar të përdorë udhëtimin e tij për të korrigjuar hatërmbetjet me vëllain e tij Princin William dhe babain e mbretit Charles.

Disa ekspertë dhe historianë mbretërorë i kanë kërkuar Dukës së Sussex-it që të përdorë udhëtimin e tij për të trajtuar çështjet me të afërmit e tij mbretërorë, pasi është koha e duhur që të dy, familja mbretërore dhe Harry, të kenë një fillim të ri.

Harry, në librin më të shitur, pranoi se marrëdhënia e tij me William-in është acaruar me kalimin e viteve. Ai gjithashtu kujtoi një përleshje të dyshuar fizike mes tij dhe vëllait të tij të madh në vitin 2019.

Në një intervistë për ITV, Duka tha: “Falja është 100 për qind një mundësi sepse do të doja të ktheja babanë tim. Do të doja të ktheja vëllain tim”.

Tani, Harry ka mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë pjesë në një seancë paraprake katër-ditore në Gjykatat Mbretërore të Drejtësisë të Londrës, duke rritur shpresën për të riparuar marrëdhënien e tij të thyer me familjen mbretërore përpara kurorëzimit.

Disa fansa dhe ekspertë mbretërorë e kanë këshilluar Dukën që të korrigjohet me të afërmit e tij mbretërorë për t’i dërguar një mesazh pozitiv botës për unitetin e tyre.

Linku: https://www.geo.tv/latest/479092-prince-harry-advised-to-repair-fractured-relationship-with-william-king-charles

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/CiZtQCVsSiJ/

tags: