Home Aktualitet Aktorja e ‘General Hospital’ ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare
Aktorja e ‘General Hospital’ ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare
0

Aktorja e ‘General Hospital’ ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare

0
0

Jacklyn Zeman, aktorja që luajti Bobbie Spencer në “General Hospital”, u nda nga jeta në moshën 70-vjeçare.

Zemen, 5 herë i nominuar për Emmy Daytime, iu bashkua për herë të parë “General Hospital” në 1977, pak para se të fillonte periudha më ikonike e shfaqjes.

Ajo qëndroi me shfaqjen deri në vitin 2010, por u kthye në 2013 dhe vazhdoi me të deri në vdekjen e saj.

Rolet e saj të tjera përfshijnë paraqitjet në “National Lampoon’s Class Reunion”, “Young Doctors in Love”, “Mike Hammer” dhe shfaqje dhe filma të tjerë.

E lindur në Englewood, New Jersey në vitin 1953, ajo ndoqi Universitetin e Nju Jorkut.

Ajo u martua tre herë dhe ka lënë pas 2 fëmijë.

Linku: https://www.yahoo.com/entertainment/jacklyn-zeman-actress-played-bobbie-035553669.html

Burimi i fotos: unsplash.com