Home Lifestyle Parashikimi i motit, 26 maj 2023
Parashikimi i motit, 26 maj 2023
0

Parashikimi i motit, 26 maj 2023

0
0

Sot vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe duke filluar nga orët e mesditës deri ato të pasdites zhvillim të vranësirave.

Në mesditë vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu në formën e shtrëngatave afatshkurtëra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim me shpejtesi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat luhaten nga 11gradë -28 gradë.

Linku: meteoalb

Burimi i fotos: pexele.com