Home Business / Technology Zbulohen detaje nga sezoni i tretë i “Bridgerton”
Zbulohen detaje nga sezoni i tretë i “Bridgerton”
0

Zbulohen detaje nga sezoni i tretë i “Bridgerton”

0
0

Bridgerton po kthehet. Pas suksesit të Queen Charlotte, romanca e dashur e Regency tani është në post-produksion për sezonin e tretë të parashikuar.

Bridgerton merr emrin dhe frymëzimin e tij nga seria e librave romantikë të Julia Quinn, nga të cilat ka tetë romane. Sezoni 1 shfaqi historinë e dashurisë midis Daphne dhe  Simon, Duka i Hastings (Regé-Jean Page), siç tregohet në romanin e parë të Quinn. Sezoni 2 pasoi romanin e dytë të Quinn, The Viscount Who Loved Me me Anthony dhe Kate Sharma (Simone Ashley).

Cili libër do të jetë fokusi i sezonit 3?

Dy sezonet e para të Netflix ndoqën renditjen e librave. Sezoni 3, megjithatë, do të bazohet lirshëm në librin e katërt të Quinn, Romancing Mister Bridgerton, i cili fokusohet në historinë e dashurisë midis Colin dhe Penelope Featherington (Nicola Coughlan).Coughlan e njoftoi vetë lajmin në panelin e Bridgerton FYSEE në maj 2022, dhe Rhimes më vonë e konfirmoi atë përmes Instagramit.

Sipas përmbledhjes zyrtare të Netflix, sezoni 3 gjen Penelope (Coughlan) duke hequr dorë nga dashuria e saj e gjatë me Colin (Newton) pasi dëgjoi fjalët e tij përçmuese për të sezonin e kaluar. Megjithatë, ajo ka vendosur se është koha për tu martuar me, një burrë që do t’i sigurojë asaj pavarësi të mjaftueshme për të vazhduar jetën  si Lady Whistledown, larg nënës dhe motrave të saj. Por me mungesë besimi, përpjekjet e Penelopes për martesën dështojnë në mënyrë spektakolare.

Ndërkohë, Colin është rikthyer nga udhëtimet e tij verore me një pamje të re. Por ai është i dëshpëruar kur kupton se Penelope, i vetmi person që e vlerësonte gjithmonë ashtu siç ishte, po i largohet. I etur për të rifituar miqësinë e saj, Colin i ofron mentor Penelope-s për ta ndihmuar atë  këtë sezon.

A do të ndikojë Quenn Charlotte në sezonin 3 të Bridgerton? “Ka disa pika të historisë dhe sekrete që do të luhen patjetër në sezonin e ardhshëm të Bridgerton,” i tha Rhimes ET në maj 2023.

Kanë mbaruar xhirimet e sezonit 3? Po. Netflix njoftoi në mars 2023 se prodhimi kishte përfunduar në sezonin 3 të Bridgerton.

A ka një datë publikimi sezoni 3 i Bridgerton? Jo, Netflix nuk ka njoftuar datën e publikimit për sezonin 3 të Bridgerton.

Kush do të kthehet për Bridgerton?

Përtej Coughlan-it dhe Newton-it që do të jenë në qendër të vëmendjes në sezonin 3, yjet e Bridgerton, Simone Ashley (Kate) dhe Jonathan Bailey (Anthony) gjithashtu do të kthehen. Phoebe Dynevor, e cila u shfaq vazhdimisht në sezonin 2 si Daphne, dhe Regé-Jean Page, i cili nuk u kthye pas sezonit të tij të parë, nuk do të përsërisin personazhet e tyre. Julie Andrews gjithashtu do të vazhdojë të bëjë zërin e Lady Whistledown, pavarësisht faktit se në fund të sezonit 1 zbulohet se Penelope është autorja e vërtetë./Lapsi.al

Linku: https://www.etonline.com/bridgerton-season-3-cast-announcements-filming-release-updates-and-more-205255

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/CqlHxtPr8EY/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==