Home Aktualitet Aktori ‘The Soul Man’ John Beasley u nda nga jeta në moshën 79 vjeçare
Aktori ‘The Soul Man’ John Beasley u nda nga jeta në moshën 79 vjeçare
0

Aktori ‘The Soul Man’ John Beasley u nda nga jeta në moshën 79 vjeçare

0
0

John Beasley, aktor në “Everwood” dhe “The Soul Man”, vdiq në moshën 79-vjeçare.

Aktori humbi jetën si pasojë e disa problemeve në mëlçi.

John Beasley, më i njohur për rolet e tij në Everwood dhe The Soul Man.

Aktori tha në një intervistë për American Theatre se pasioni i tij për aktrimin filloi pas pjesëmarrjes në teatër në moshë të vogël. Ndërsa hyri në fuqinë punëtore si nëpunës hekurudhor për shtatë vjet në hekurudhën

Ndërsa merita e parë e aktrimit të Beasley daton në Rapid Fire të vitit 1989, ylli i tij filloi të ngrihej pasi mori një rol të përsëritur në serialin e udhëhequr nga Oprah Winfrey, Brewster Place.

Me role në filma të shquar si “The Mighty Ducks” i 1992 dhe “Crazy in Alabama” i 1997 dhe “The General’s Daughter” i vitit 1999, ai më pas do të luante një rol në serialin televiziv Everwood 2002-2006, ku luajti Irv Harper, bashkëshorti i personazhit të Debra Mooney.

Pak para vdekjes së tij, ai u rikthye në skenë me një rol në përshtatjen muzikore të Teatrit Shakespeare të Çikagos të The Notebook në tetor.

Linku: https://people.com/john-beasley-actor-on-everwood-and-the-soul-man-dead-at-79-7505940

Burimi i fotos: pexele.com