Home Aktualitet Pësoi atak gjatë performancës, këngëtari i njohur ndahet nga jeta
Pësoi atak gjatë performancës, këngëtari i njohur ndahet nga jeta
0

Pësoi atak gjatë performancës, këngëtari i njohur ndahet nga jeta

0
0

Këngëtari dhe kantautori i nominuar për Grammy, Juan Carlos Formell, vdiq në moshën 59-vjeçare pasi pësoi një atak në zemër në skenë gjatë shfaqjes së tij në NYC.

Formell, i cili ishte djali i legjendës muzikore Juan Formell, u nominua për një Grammy në vitin 2000 për albumin e tij debutues “Songs from a Little Blue House”.

Ai vdiq pasi pësoi një atak në zemër në skenë në Lehman Center for the Performing Arts në Bronx, New York City.

Ai iku nga Kuba dhe u transferua në Nju Jork në 1993, dhe pas vdekjes së babait të tij Juan Formell në 2014, ai mori përsipër si basist në grupin e tij afro-kuban, Los Van Van.

Linku: https://www.dailymail.co.uk/news/article-12144763/Grammy-nominated-Juan-Carlos-Formell-dies-aged-59-suffering-heart-attack-onstage.html

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/explore/tags/juancarlosformell/