Home Lifestyle Konfirmohet ‘Hocus Pocus 3’, ja detajet që u zbuluan
Konfirmohet ‘Hocus Pocus 3’, ja detajet që u zbuluan
0

Konfirmohet ‘Hocus Pocus 3’, ja detajet që u zbuluan

0
0

Një film i tretë “Hocus Pocus” është zyrtarisht në zhvillim, ka konfirmuar presidenti i Walt Disney Pictures, Sean Bailey.

Në një profil me The New York Times, Bailey deklaroi se “Po, ‘Hocus Pocus 3’ po ndodh” kur diskutonte projekte të tjera të ardhshme live në zhvillim në kompani.

“Hocus Pocus 3” vjen pas suksesit të vazhdimit të vitit 2022 “Hocus Pocus 2”, ku Bette Midler, Sarah Jessica Parker dhe Kathy Najimy ripërsëritën rolet e tyre të shtrigave të uritura për fëmijë.

Edhe pse jo të gjithë personazhet origjinale të “Hocus Pocus” u shfaqën në “Hocus Pocus 2”, skenaristi Jen D’Angelo la të kuptohet për një vazhdim të mundshëm që do të shfaqte Max Dennison të Omri Katz dhe Allison Watts të Vinessa Shaw.

“Ne u përpoqëm kaq shumë që të kthenim kastin origjinal për filmat e famshëm dhe më pas vazhdoi të mos funksiononte për një arsye apo tjetrën”, tha D’Angelo për Variety. “Por unë shpresoj në “Hocus Pocus 3″, ne do të shohim Max dhe Alison që jetojnë në Kaliforni.”

“Hocus Pocus 2” u drejtua nga Anne Fletcher ndërsa Steven Haft shërbeu si bashkëprodhues së bashku me producentin Lynn Harris dhe producenten e asociuar Bonnie Hlinomaz. David Kirschner, Adam Shankman dhe Ralph Winter shërbyen si producentë ekzekutivë.

Linku: https://variety.com/2023/film/news/hocus-pocus-3-sequel-confirmed-development-disney-1235632580/

Burimi i fotos:https://www.facebook.com/search/top/?q=%20%27Hocus%20Pocus%203%E2%80%99