Home Aktualitet Moti për ditën e sotme
Moti për ditën e sotme
0

Moti për ditën e sotme

0
0

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës pritet të jetë me kthjellimesh dhe vranësira të lehta, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në zonat e ulëta dhe vijën bregdetare.

Ndërsa vranësirat më të fokusuara do të jenë në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore të Shqipërisë duke rrezikuar reshje të pakta shiu.

Parashikohet që orët e vona të pasdites të sjellin shtim të lagështirës në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 35°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi kryesisht Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Linku: https://tvklan.al/parashikimi-i-motit-16-shtator-2023/

Foto: Freepek.com

tags: