Home Aktualitet Lajm i trishtë për artin, Joy Chambers-Grundy ndahet nga jeta
Lajm i trishtë për artin, Joy Chambers-Grundy ndahet nga jeta
0

Lajm i trishtë për artin, Joy Chambers-Grundy ndahet nga jeta

0
0

Aktorja Joy Chambers-Grundy, e njohur ndryshe si Rosemary Daniels është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare.

Aktorja luajti në telenovela, duke përfshirë Neighbours, The Restless Years dhe The Young Doctors.

Joy Chambers flet në prezantimin e autobiografisë së burrit të saj të titulluar ‘Reg Grundy’ në Shtëpinë e Operës së Sidneit më 27 shtator 2010 në Sydney, Australi.

Ylli i “Neighbors”, Joy Chambers-Grundy, ka vdekur në moshën 76-vjeçare, ka konfirmuar familja e saj.

“Joy do të mbahet mend si një aktore fituese e çmimeve Logie, një autore më e shitur, një poete, një filantropiste dhe një biznesmene e jashtëzakonshme që punoi së bashku me bashkëshortin e saj për të ndërtuar një nga kompanitë më të mëdha të prodhimit të pavarur në botë’’.

E lindur Carolyn Joy në Ipswich, Queensland në 1947, Chambers-Grundy luajti për herë të parë Rosemary në 1986 dhe vazhdoi të shfaqej si personazh në disa periudha, përpara se të bënte paraqitjen e saj të fundit të ftuar në 2010.

Linku: https://www.radiotimes.com/tv/soaps/neighbours/joy-chambers-grundy-neighbours-dead-newsupdate/

Burimi i fotos:https://www.facebook.com/search/photos/?q=Joy%20Chambers-Grundy