Home ShowBiz Çfarë po nodh me aktorin Kevin Costner?
Çfarë po nodh me aktorin Kevin Costner?
0

Çfarë po nodh me aktorin Kevin Costner?

0
0

Gruaja e aktorit dhe producentit amerikan, Kevin Costner, Christine Baumgartner, ka zbuluar se ajo i detyrohej mbi 300 mijë dollarë avokatëve të saj të divorcit duke cituar dokumentet e reja gjyqësore të paraqitura javën e kaluar.

Avokatët e Costner javën e kaluar iu kundërpërgjigjën kërkesës së Baumgartner që ylli i “Yellowstone” t’i paguajë asaj atë që ata thanë se ishin 885 mijë dollarë në tarifat ligjore, duke e quajtur faturën “asgjë më pak se të egër”.

Avokatja e Costner, Parima Pandkhou gjithashtu vuri në dukje se aktori 68-vjeçar kishte paguar tashmë mbi 300 mijë dollarë tarifa ligjore për Baumgartner në muajin korrik.

Në dokumentet e depozituara dhe të marra nga Entertainment Tonight, avokatët e Baumgartner thanë se ajo kërkoi 855 mijë dollarë e jo 885 mijë dollarë – dhe kërkesa e saj për më shumë para ishte për shkak të dizenjatores së çantave që u detyrohej avokatëve të saj 314 mijë e 113 dollarë “për tarifat dhe kostot e kaluara”.

“Ata gabimisht pretendojnë se kërkesat prej 855 mijë dollarësh të Christine janë “vetëm për t’u përgatitur për gjyqin e dyfishtë nëntor/dhjetor”, kur në fakt vetëm një pjesë e tarifave të kërkuara janë për këtë qëllim”, thuhet në dokumente.

541 mijë e 887 dollarët e mbetur, sipas dokumenteve, pritet të shkojnë për shpenzimet e ardhshme të shkaktuara në rastin e tyre të divorcit.

Linku: https://people.com/kevin-costner-s-ex-christine-ordered-to-pay-usd14k-of-his-divorce-attorney-fees-7966459

Foto: https://www.instagram.com/kevincostnermodernwest/?hl=en