Home Aktualitet E trishtë, fansja e Robbie Williams ndahet nga jeta pas incidentit në koncert
E trishtë, fansja e Robbie Williams ndahet nga jeta pas incidentit në koncert
0

E trishtë, fansja e Robbie Williams ndahet nga jeta pas incidentit në koncert

0
0

Një fans i Robbie Williams ka vdekur pas rënies së koncertit në Sidnej

Një grua e cila u plagos rëndë gjatë një koncerti të Robbie Williams në Sydney javën e kaluar ka vdekur.

Ajo u dërgua në Shën Vincent në një gjendje kritike ku u vendos në një gjendje kome të induktuar.

Katër ditë më parë, një fanse në një koncert të Taylor Swift-it në Rio de Zhaneiro vdiq nga një arrest i dyshuar kardiak për shkak të temperaturave ekstreme, ndërsa një valë të nxehti u përhap në pjesën më të madhe të Brazilit.

Swift njoftoi shtyrjen e koncertit të saj të së shtunës mbrëma, duke thënë se siguria dhe mirëqenia e fansave të saj, kolegëve interpretues dhe ekuipazhit ishte e para.

Duke postuar në Instagram, Swift tha se ishte “e shkatërruar” nga vdekja e 23-vjeçares Ana Clara Benevides Machado dhe “e pushtuar nga pikëllimi”.

Linku: https://www.theguardian.com/music/2023/nov/21/robbie-williams-fan-dies-sydney-woman-fall-allianz-stadium-moore-park

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/robbiewilliams/

tags: