Home ShowBiz Adele shpjegon pse ka pasur pauza të gjata në muzikë ndër vite
Adele shpjegon pse ka pasur pauza të gjata në muzikë ndër vite
0

Adele shpjegon pse ka pasur pauza të gjata në muzikë ndër vite

0
0

Adele tregon pse albumet e saj muzikore kishin boshllëqe të gjata në to.

Në 15 vitet e saj të karrierës, Adele publikoi vetëm katër albume. Duke shpjeguar arsyen e boshllëqeve të gjata, këngëtarja britanike tregoi se shtatzënia e saj e parë ka të bëjë shumë me këtë.

Në fjalimin e saj të pranimit në The Hollywood Reporter’s Women, këngëtarja Hello tha: “Ndonjëherë pyes veten nëse njerëzit mendojnë se jam i llogaritur kur zhdukem për vite me radhë dhe jam i pakapshëm, dhe besoj se më pak është më shumë ose diçka e tillë. ,” ajo tha.

Ajo vazhdoi, “Por arsyeja e vërtetë që unë kam pasur vetëm katër albume dhe nuk mendoj se shumë njerëz e dinë këtë – ata e dinë që unë kam një fëmijë – djali im është 11 vjeç. Pra, nëse bëni llogaritë, Kjo do të thotë se në kulmin e ’21-shit’… mbeta shtatzënë. Për shumë, kjo do të konsiderohej dhe do të konsiderohej si vetëvrasje në karrierë.”

Megjithatë, Adele shpjegoi: “Ishte aty dhe atëherë që zgjodha të refuzoja mungesën e suksesit dhe idenë se duhet të jesh vazhdimisht i rëndësishëm për të qenë i suksesshëm.”

Duke shtuar, “Dhe ndoshta, vetëm ndoshta, unë mund të jem një hit si në skenë ashtu edhe jashtë skenës. Dhe nuk do ta merrni kurrë me mend se çfarë ia dola!”

Duke skanuar karrierën muzikore të Adele, albumi debutues i fituesit të Grammy ishte 19 vjeç në 2008.

Linku: https://www.geo.tv/latest/522460-adele-explains-why-she-disappears-for-years

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/adele/

tags: