Home Aktualitet Ikona e muzikës Toby Keith ndahet nga jeta si pasojë e sëmundjes së rëndë
Ikona e muzikës Toby Keith ndahet nga jeta si pasojë e sëmundjes së rëndë
0

Ikona e muzikës Toby Keith ndahet nga jeta si pasojë e sëmundjes së rëndë

0
0

Toby Keith humb betejën me kancerin në stomak në moshën 62-vjeçare

Ikona e muzikës Toby Keith u nda nga jetanga kanceri në stomak, me të cilin po luftonte për 18 muajt e fundit. Në qershor 2022, këngëtari i I Love This Bar bëri publike diagnozën e tij.

Keith ka lënë pas gruan e tij Tricia Lucas dhe tre fëmijët e tyre, Shelley Covel Rowland, Krystal Keith dhe Stelen, si dhe katër nipër e mbesa.

Kantautori detajoi betejën e tij me kancerin në fillim të këtij muaji në një intervistë për 9News, duke thënë: “Pra, është sikur, thjesht uleni këtu dhe prisni që ai të largohet dhe mund të mos largohet kurrë”-tha ai.

Ai shtoi: “Ju e merrni si të mirëqenë në ditët kur gjërat janë të mira dhe mbështeteni në të kur ditët janë të këqija. Më ka mësuar të mbështetem pak më shumë çdo ditë.”

Linku: https://www.geo.tv/latest/530120-toby-keith-loses-battle-with-stomach-cancer-at-62

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/tobykeith/

tags: