Home Aktualitet E trishtë! Ndahet nga jeta valltarja e shquar shqiptare Liljana Cingu
E trishtë! Ndahet nga jeta valltarja e shquar shqiptare Liljana Cingu
0

E trishtë! Ndahet nga jeta valltarja e shquar shqiptare Liljana Cingu

0
0

Valltarja e shquar shqiptare, Liljana Cingu është ndarë nga jeta në moshën 70 vjeçare.

Liljana Cingun, ishte nga valltaret shqiptare, që u konsiderua një personalitet në skenë dhe jashtë saj.
Mmes sfidave të shumta të kohës Lili i mbijetoi kohës falë pasionit dhe talentit të saj për vallet e bukura shqiptare.

Liljana Cingu ishte vlerësuar me titullin “Mjeshtër i Madh” nga Presidenti i Republikës.
Për 45 vite ajo dha një kontribut të pazëvendësueshëm për Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore.

Ndarja e saj nga jeta la një trishtim të madh jo vetëm tek familjarët por në të gjithë fushën e artit.
Linku: https://www.facebook.com/search/top?q=liljana%20cingu

Burimi i fotos: https://www.facebook.com/photo/?fbid=788345753339701&se