Home ShowBiz ‘Jeta ime ishte mjaft e pakëndshme’, Kate Winslet pranon se fama pas Titanikut ishte ‘e tmerrshme’
‘Jeta ime ishte mjaft e pakëndshme’, Kate Winslet pranon se fama pas Titanikut ishte ‘e tmerrshme’
0

‘Jeta ime ishte mjaft e pakëndshme’, Kate Winslet pranon se fama pas Titanikut ishte ‘e tmerrshme’

0
0

Të qenit e famshme nuk është më një “barrë”, por Winslet. Ajo luftoi me ndryshimin në fillim të të 20-ave.

Kate Winslet ka bërë paqen e saj me famën  por u deshën disa vite për të arritur atje.

Në një intervistë të re me Porter Magazine, Winslet zbuloi se jeta e saj pas Titanik ishte më shumë frustruese sesa festive. Pasi luajti në filmin ikonik të katastrofës të vitit 1997, i cili theu rekorde në arkë dhe i dha asaj dhe Leonardo DiCaprion mega-famë, Winslet pranon se jeta në qendër të vëmendjes u bë zhgënjyese.

“Ndihesha sikur duhej të dukesha në një mënyrë të caktuar, ose të isha një gjë e caktuar,” tha ajo për gazetën. “Dhe për shkak se ndërhyrja në media ishte kaq e rëndësishme në atë kohë, jeta ime ishte mjaft e pakëndshme.”

Winslet, tani 48 vjeç, ishte vetëm 22 vjeç kur tragjedia romantike e James Cameron u shfaq për herë të parë në kinema, duke u bërë një sensacion mbarëbotëror. Titanic jo vetëm që goditi numrin 1 në fundjavën e hapjes, por qëndroi atje për 15 javë, duke fituar përfundimisht titullin e filmit me fitimet më të larta të të gjitha kohërave – i cili u mbajt për më shumë se një dekadë, përpara se të rrëzohej nga Avatari i Cameron.

Kjo nuk është hera e parë që Winslet flet për betejat e saj pas famës. Në vitin 1999, ajo foli për EW për vendimin e saj për të luajtur në filmin

Linku: https://ew.com/kate-winslet-explains-why-being-famous-after-titanic-was-horrible-8575951

Burimi i fotos:https://www.facebook.com/Page.KateWinslet/photos

tags: