Home ShowBiz A do të tërhiqet Charles nga froni mbretëror pas diagnozës me kancer, ja çfarë thonë burime pranë tij
A do të tërhiqet Charles nga froni mbretëror pas diagnozës me kancer, ja çfarë thonë burime pranë tij
0

A do të tërhiqet Charles nga froni mbretëror pas diagnozës me kancer, ja çfarë thonë burime pranë tij

0
0

Charls vuan nga sëmundja e rëndë e kancerit dhe të gjithë janë kurioz të dinë nëse gjendja e tij do të ndikojë për të dorëzuar fronin mbretëror tek i biri.

Të shumta kanë qenë aludimet e bëra në rrjet nga ndjekësit e zjarrtë të ngjarjeve në familjen mbretërore.

Mbreti Charles nuk do të heqë dorë nga posti pas diagnozës me kancer për t’ia lënë vendin William. Ai do të shërbejë derisa të jetë e pamundur thonë burime praanë tyre.

Tifozët mbretërorë kanë ngritur zërin pasi një ekspert pretendoi se Mbreti Charles thuhet se po planifikonte pasardhjen e trashëgimtarit të tij Princ William, megjithatë planet po mbahen “shumë sekrete”.

Duke komentuar në raportin e Daily Express në Mbretërinë e Bashkuar të titulluar “Mbreti Charles vendos planet për sukses” një fans tha “Ka kuptim vetëm që Charles po bën plane për trashëgimi pasi e gjithë kjo nuk është mënyra me të cilën ai dëshironte ta fillonte vitin.

Mbreti Charles vete ende nuk ka bërë asnjë reagim zyrtar mbi këto diskutime.

Linku: https://www.geo.tv/latest/532420-king-charles-wont-abdicate-for-prince-william-he-will-serve-until-impossible

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/theroyalfamily/

tags: