Home Lifestyle Horoskopi mujor, prill 2024
Horoskopi mujor, prill 2024
0

Horoskopi mujor, prill 2024

0
0

Dashi

Prilli është një muaj i fuqishëm për ju. Dielli do të jetë në shenjën tuaj deri në datën 19 dhe një eklips i fuqishëm do të dërgojë energji të fortë në karrierën tuaj. Nëse keni menduar të dilni jashtë kutisë nga pikëpamja e punës është koha për të ndërmarrë veprime të guximshme. Besoni intuitës suaj; do t’ju çojë në mundësi të reja dhe emocionuese.

Mërkuri, planeti i komunikimit, është retrogradë në shenjën tuaj këtë muaj, duke e bërë komunikimin paksa…të ndërlikuar. Sigurohuni që flisni qartë dhe gjeni kohë për t’u përgjigjur, në vend që të reagoni. Ndërsa është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm për mënyrën se si komunikoni gjatë kësaj kohe, përqafoni mundësinë për të pohuar veten, veçanërisht në çdo fushë ku jeni ndjerë të humbur. Ky muaj mund të ofrojë qartësi për ju.

Demi

Prilli nxjerr në pah anën tuaj introspektive, veçanërisht kur i afroheni ditëlindjes tuaj. Lërini vetes kohë për të reflektuar, për të shkruar ditar, për të medituar, për të bërë shëtitje të gjata, në thelb bëni çfarëdo kujdesi për veten që ju pëlqen që ju kthen te vetja. Dhe nëse keni një mundësi për një udhëtim të vetëm, qoftë edhe vetëm një arratisje lokale, shfrytëzojeni!

Ky muaj ka të bëjë me lidhjen me intuitën tuaj, duke e bërë kohën e përsosur për të vendosur disa synime personale për një kthesë të re emocionuese rreth diellit! Gjatë kësaj kohe të vetë-reflektimit, hidhni një vështrim kritik në karrierën tuaj dhe sigurohuni që gjithçka të jetë në një linjë. Nëse nuk ndiheni të frymëzuar ose të respektuar në vendin tuaj të punës, mund të jetë koha për t’i çuar talentet tuaja diku tjetër. Çfarëdo që të vendosni, shikimi i brendshëm këtë muaj do t’ju ndihmojë të keni qartësi në vijim.

Binjakët

Prilli ka të bëjë me daljen dhe shoqërimin me miqtë tuaj! Ana juaj e fluturës sociale po shkëlqen gjatë këtij muaji, ndaj prisni të krijoni lidhje të reja në jetën tuaj profesionale dhe personale. Ky muaj gjithashtu mund të sjellë disa ndryshime dinamike në grupin tuaj ekzistues të miqve. Vëzhgoni çdo fërkim nga larg përpara se të merrni ndonjë vendim të nxituar ose të shkëputni ndonjë lidhje.

Në gjysmën e dytë të muajit, do të jeni të përqendruar në karrierën tuaj dhe do të rregulloni mirë rutinat tuaja të përditshme. Marrja e kohës për të hartuar një orar jo vetëm që ju siguron të kryeni të gjitha detyrat tuaja, por gjithashtu ju lejon të shijoni kohën e lirë, do të përfitoni ju dhe ekuilibri juaj punë-jetë në vazhdim.

Gaforrja

Ju jeni të fokusuar në karrierën tuaj dhe imazhin publik këtë muaj. Megjithatë, në vend që të përqendroheni në atë që dëshironi ose atë që nuk keni ende, provoni të kaloni në një hapësirë mirënjohjeje. Kur vlerësoni gjithçka që po ju shkon tani, mund të krijoni edhe më shumë hapësirë për gjithçka që do të vijë. Ju keni punuar shumë dhe kjo punë e palodhur do të shpërblehet me kalimin e kohës, besoni.

Ndërsa jeni duke bërë një bilanc të të gjitha gjërave të mira që keni bërë, merrni një moment këtë muaj për të përmirësuar qëllimet tuaja. Sigurohuni që ajo për të cilën po nxitoni është, në fakt, ajo që dëshironi për jetën tuaj. Ju mund të dizajnoni të ardhmen tuaj dhe si duket ajo, kështu që jini krijues!

Luani

Prilli po i lëkund gjërat dhe po ndez zjarrin tuaj të brendshëm. Po ndiheni më të pasionuar se kurrë, ndërsa lindin mundësi emocionuese për udhëtime, lojëra dhe punë. Ndërsa mund të jetë joshëse të thuash “Po!” jini të vetëdijshëm për energjinë tuaj. Sigurohuni që të zgjidhni aktivitetet që do t’ju rinojnë dhe do t’ju ringjallin gëzimin e jetës.

Puna po ndihet paksa…ngjitëse kohët e fundit? Ky është një muaj i mirë për të pohuar veten. Nëse idetë dhe shqetësimet tuaja nuk merren seriozisht, gjeni një punë që do t’i japë përparësi nevojave tuaja dhe do të vlerësojë kontributin tuaj. Ju keni aftësinë për të bërë ndryshime masive në këtë jetë – mos u kënaqni me rrugën e lehtë.

Virgjëresha

Paratë janë në mendjen tuaj këtë muaj, Virgjëresha, kështu që merrni kohën e nevojshme për të vendosur veten për sukses. Fletët llogaritëse dhe kodimi i ngjyrave inkurajohen ndërsa hidhni një vështrim të sinqertë në qëllimet tuaja financiare afatgjata.

Nëse zbuloni se nuk jeni në përputhje me të ardhmen luksoze dhe të sigurt financiarisht që dëshironi, mund të jetë koha të shqyrtoni disa mënyra krijuese për të mbushur boshllëqet. Ndërsa dielli lëviz në shenjën tjetër të tokës Demi, ju do të ndjeni tërheqjen për të zgjeruar njohuritë dhe rrjetin tuaj. Mbështetuni në këtë dhe shikoni mundësitë emocionuese dhe fitimprurëse që vijnë.

Peshorja

Prilli vë theksin në partneritetet tuaja, si profesionale ashtu edhe personale. Eklipsi po nxjerr në pah fushat që kanë nevojë për kujdes në jetën tuaj – ndoshta nuk po jepni gjithçka në punë ose në shtëpi sepse ndiheni të djegur. Tani është koha për të arritur në fund të këtij çekuilibri dhe për ta zgjidhur atë!

Nëse keni nevojë të kërkoni ndihmë nga një bashkëpunëtor ose të rregulloni orarin tuaj me partnerin tuaj, sigurohuni që ta bëni atë. Jini të sigurt në kërkimin e asaj që dëshironi, keni nevojë dhe meritoni!

Akrepi

Akrep, nëse jeni ndjerë paksa…të mbingarkuar kohët e fundit, ky muaj do t’ju lejojë të gjeni përsëri këmbët tuaja. Kur jeta juaj e punës, jeta shoqërore dhe jeta romantike po shfaqen të gjitha menjëherë, është emocionuese! Por nëse nuk keni sisteme të vendosura për të mbajtur gjithçka në lëvizje dhe të gjitha detyrat tuaja nuk janë në listë, gjërat mund të bëhen kaotike. Merrni fillimin e prillit për të ngadalësuar ritmin dhe përqendrohuni në kujdesin për veten tuaj përpara se të regjistroheni në ndonjë projekt të ri.

Po i afroheni gjysmës së vitit të lindjes, kështu që është koha të bëni një bilanc të asaj që funksionon dhe të ndryshoni atë që nuk funksionon. Kënaquni me aktivitetet që ju ndihmojnë të përqendroheni, qoftë kjo joga, meditimi, terapia ose një seancë e mirë ditar. Do të mahniteni nga përparimi që bëni kur të organizoheni!

Shigjetari

Pas disa muajsh të rëndë ju jeni duke marrë një lehtësim në prill! Ju keni punuar për ta bërë jetën tuaj profesionale të shkëlqejë dhe këtë muaj do të korrni shpërblimet. Sfera juaj e karrierës po zgjerohet gjithashtu, kështu që kjo është një kohë e mirë për të krijuar lidhje të reja dhe për të eksploruar rrugë në të cilat zakonisht nuk mund të përqendroheni. Është e mundur që një mundësi e madhe mund të bjerë në prehrin tuaj së shpejti, kështu që kujdesuni për veten dhe sigurohuni që jeni të përgatitur mendërisht për ta ndjekur atë!

Bricjapi

Ju po i shihni gjërat në një dritë krejtësisht të re këtë muaj, Bricjap, veçanërisht rreth eklipsit diellor më 8 prill. Prisni ndryshime të mëdha në jetën tuaj në shtëpi—ndoshta gjetja e rregullimeve të reja të jetesës ose vendosja e kufijve të rinj me miqtë ose familjen. Në vend që të keni frikë nga këto ndryshime, përqafoni ato me krahë hapur. Ky mund të jetë një hap i domosdoshëm drejt afrimit me njerëzit e dashur në jetën tuaj, por merrni kohën tuaj për të marrë vendime. Mos nënshkruani asnjë kontratë qiraje ose mos hidhni në ndonjë plan afatgjatë, veçanërisht kur Mërkuri, planeti i komunikimit, është retrogradë.

Ju gjithashtu mund të ndiheni më kreativ se zakonisht këtë muaj. Merrni parasysh të eksploroni koncerte anësore ose aktivitete të tjera pasioni që sjellin gëzim dhe eksitim në jetën tuaj të përditshme. Përqendrohuni në gjithçka që po funksionon për ju tani, qëndroni të qetë gjatë këtyre ndërrimeve dhe do të keni një muaj transformues!

Ujori

Energjia e fuqishme e prillit po ndikon në mënyrën se si komunikoni dhe shpreheni. Kur njerëzit e tjerë të shohin se jeni vetvetja juaj autentike, ata do të tërhiqen nga ju. Ajo energji e sigurt është ngjitëse!

Më vonë gjatë muajit, veçanërisht rreth hënës së plotë në Akrep në datën 23, fokusi juaj do të kthehet në vetë shërimin tuaj. Merrni kohë për të përmirësuar atë që ju nevojitet për të pasur sukses dhe për të gjetur më shumë lumturi në jetën tuaj. Kjo është koha për të përfunduar çdo çështje të pazgjidhur, në mënyrë që të shkëlqeni në verë!

Peshqit

Peshqit, eklipsi diellor i datës 8 prill mund të sjellë ndryshime në financat tuaja, ndaj përgatituni për shpenzime apo shpërblime të papritura. Tani është gjithashtu një kohë e mirë për të rivlerësuar zakonet tuaja të shpenzimeve dhe prioritetet financiare. Me paratë në mendjen tuaj, konsideratat për karrierën tuaj nuk janë shumë prapa. Kohët e fundit jeni ndjerë super të fuqizuar në punë, ndaj jini agresiv dhe kërkoni atë që dëshironi! Nëse e dini se meritoni një rritje ose dëshironi të sfidoni veten me projekte më kreative.

Hëna e plotë në shenjën tjetër të ujit, Akrepi, do t’ju bëjë të përqendroheni te qëllimet tuaja dhe gjithçka që mund të arrini—dhe të shijoni—gjatë pjesës tjetër të vitit 2024. Rezervoni disa plane udhëtimi dhe përgatituni për një udhëtim emocionues këtë muaj!

Linku: https://www.womenshealthmag.com/life/g60341681/april-2024-monthly-horoscope/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: