Home Lifestyle Parashikimi i motit, 1 prill 2024
Parashikimi i motit, 1 prill 2024
0

Parashikimi i motit, 1 prill 2024

0
0

Shqipëria do të vijojë nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe të ngrohtë; Orët e pasdites do të sjellin vranësira të lehta e kalimtare nëpër të gjithë territorin ku më të theksuara vranësirat do të jenë në skajin verior dhe verilindor duke rrezikuar shira të dobët dhe lokalë. Parashikohet që të njëjtat kushte meteorologjike të na shoqërojnë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në vlerat minimale por mbeten konstante në vlerat maksimale duke u luhatur nga 6°C deri në 28°C vlera maksimale.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det duke arritur shpejtësinë mbi 55 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor; për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohet dallgëzim 4 ballë.

Linku:meteoalb

Burimi i fotos:pexele.com

tags: