Home Aktualitet I ati jep lajmin e trishtë, shkrimtarja e njohur shqiptare ndahet nga jeta
I ati jep lajmin e trishtë, shkrimtarja e njohur shqiptare ndahet nga jeta
0

I ati jep lajmin e trishtë, shkrimtarja e njohur shqiptare ndahet nga jeta

0
0

Një lajm i trishtë për letërsinë shqiptare! Poetja dhe shkrimtarja shqiptare nga Maqedonia e Veriut Lindita Ahmeti, ka ndërruar jetë në moshën 50 vjeçare.

Lajmin e trishtë e ka ndarë i ati i saj me një postim në rrjete sociale.

Lajm i tmerrshëm. E humbëm edhe vajzën tonë të mrekullueshme Linditën para një gjysmë ore.

Pas këtij lajmi menjëherë ndjekësit kanë shpërthyer në komente ngushëllimi ndaj familjes së tyre.

Gjatë karrierës së saj, Lindita Ahmeti shkroi poezi në gjuhën shqipe dhe maqedonase, duke lënë gjurmë që nga fillimi i viteve të ’90-ta. Ajo publikoi disa vëllime me poezi, duke shquar talentin dhe ndjeshmërinë e saj në shprehjen poetike.

Linku: https://www.facebook.com/xhabir.ahmeti

Burimi i fotos:pexele.com