Home Aktualitet Këngëtari i njohur kosovar ndahet nga jeta në moshë të re
Këngëtari i njohur kosovar ndahet nga jeta në moshë të re
0

Këngëtari i njohur kosovar ndahet nga jeta në moshë të re

0
0

Këngëtari i njohur kosovar Avdyl Mziu është ndarë nga jeta në moshë të re.

Lajmi i trishtë është ndarë nga miqtë dhe familjarët.

Prej vitesh në botën e muzikës Avdyli i ka dhënë jo pak tregut muzikor.

Mziu spikati me zërin e tij që në moshë të vogël kryesisht në zhanerin popullor ku u shfaq përkrah emrave të njohur të muzikës popullore.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë që fatkeqësisht nuk arriti t’i mbijetonte.

Ndarja e parakohshme nga kjo jetë ka sjellë shumë trishtim tek familjarët, kolegët dhe jo vetëm.

Miqtë dhe bashkëpuntorët e tij kanë shprehur ngushëllime familjes me statuse të ndryshme në rrjete sociale.

Linku: https://www.facebook.com/search/top/?q=A

Burimi i fotos: https://www.facebook.com/search/top/?q=A

tags: