Home Aktualitet Gerard Depardieu përfundon në polici për abuzim seksual
Gerard Depardieu përfundon në polici për abuzim seksual
0

Gerard Depardieu përfundon në polici për abuzim seksual

0
0

Gérard Depardieu u thirr nga policia franceze të hënën për t’u marrë në pyetje lidhur me akuzat e reja për sulm seksual, raportojnë mediat franceze.

Depardieu, 75 vjeç, po merrej në pyetje nga oficerët në një stacion policie në rrethin e 14-të të Parisit mbi akuzat e dy grave se ai i kishte sulmuar ato, njëra në një film në vitin 2021 dhe tjetra në një tjetër xhirim në 2014.

Gruaja e parë, një skenografe, tha se Depardieu e sulmoi atë kur ajo ishte anëtare e ekipit të filmit artistik të vitit 2022 Les Volets Verts (The Green Shutters). Ajo paraqiti një kallëzim zyrtar në polici në shkurt.

Gruaja 53-vjeçare i tha uebsajtit investigativ Mediapart në fillim të këtij viti se Depardieu i bëri fillimisht komente të turpshme ndaj saj, më pas e sulmoi atë ndërsa ajo u largua nga sheshi dhe hyri në një korridor brenda një pallati në Paris, ku po xhirohej filmi.

Gruaja e dytë, e cila ishte 24 vjeç në kohën e sulmit të supozuar, paraqiti një ankesë në polici këtë vit duke pretenduar se Depardieu e kapi trupin e saj dhe bëri komente të turpshme dhe “të papërshtatshme” kur ajo ishte duke punuar si asistente në xhirimet e filmit “Le Magician” të vitit 2015. et le Siamois (Magjistari dhe siamezi).

Linku:https://www.theguardian.com/world/2024/apr/29/gerard-depardieu-questioned-by-french-police-over-sexual-assault-allegations

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/gerard.depardieu.contact.fan/

 

tags: