Home Aktualitet Ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare aktori i Time and Line of Duty, Brian McCardie
Ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare aktori i Time and Line of Duty, Brian McCardie
0

Ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare aktori i Time and Line of Duty, Brian McCardie

0
0

Aktori Brian James McCardie ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare, ka bërë të ditur familja e tij.

Brian u përshkrua si një ‘aktor i mrekullueshëm dhe pasionant’ nga motra e tij Sarah, e cila e bëri të ditur lajmin në mediat sociale mëngjesin e së martës.

Burri i lindur në Bellshill ndërtoi një karrierë të suksesshme në TV dhe film gjatë viteve të tij si aktor.

Ai ishte i njohur shpesh për portretizimin e personazheve rrëqethës dhe të tmerrshëm, me interpretime të spikatura si Jackson Jones në dramën e burgut të BBC, Time, dhe si Gillman në përshtatjen e vitit 2013 të Filth të Irvine Welsh.

Ai luajti role në pesë episode të Irvine Welsh’s Crime, tre episode të dramës së Policisë së BBC-së Line of Duty dhe u shfaq në filmin e vitit 1995 Rob Roy si Alasdair.

Brian gjithashtu duhej të luante në spin-off të serialit të ardhshëm Outlander, Outlander: Blood of My Blood si Isaac, udhëheqësi i Clan Grant.

“Një aktor i mrekullueshëm dhe i pasionuar në skenë dhe ekran, Brian e donte punën e tij dhe preku shumë jetë, dhe u largua shumë shpejt. Ne e duam atë dhe do të na mungojë shumë; ju lutemi mbani mend Brianin në mendimet tuaja.

Linku: https://www.heraldseries.co.uk/news/24288742.time-line-duty-actor-brian-mccardie-dies-aged-59/?ref=rss

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/explore/tags/brianmccardie/