Home Aktualitet Ndërpritet shfaqja, artisti pëson incident në mes të skenës
Ndërpritet shfaqja, artisti pëson incident në mes të skenës
0

Ndërpritet shfaqja, artisti pëson incident në mes të skenës

0
0

Ian McKellen në “shpirt të mirë” pas rënies nga skena gjatë shfaqjes në teatër

Ian McKellen la audiencën të tronditur pasi u pengua dhe u rrëzua nga skena gjatë një shfaqjeje të Player Kings në Teatrin Noel Coward.

Ylli i njohur britanik 85-vjeçar humbi ekuilibrin gjatë një skene sherri dhe u rrëzua dhe u rrëzua nga skena. Megjithatë, raporti i fundit ka pohuar se aktori është mirë’.

Një zëdhënës i teatrit ofroi një përditësim shëndetësor për aktorin e Lord Of The Rings, duke zbuluar se ai së shpejti do të kthehet për shfaqjen.

“Faleminderit audiencës tonë dhe publikut të gjerë për urimet e tyre të mira pas rënies së Ian-it gjatë performancës së kësaj mbremje të Player Kings”, thanë ata për The Mirror.

“Pas një skanimi, ekipi i shkëlqyer i NHS na ka siguruar se ai do të shërohet shpejt dhe plotësisht dhe Ian është në gjendje të mirë shpirtërore,” shtuan ata.

“Produksioni ka marrë vendimin për të anuluar shfaqjen të martën më 18 qershor në mënyrë që Ian të pushojë. Ata që preken do të kontaktohen nga pika e tyre e blerjes sa më shpejt që të jetë e mundur nesër.

Ai pritet të kthehet në teatër për shfaqjen matine të produksionit të së mërkurës.

Linku: https://www.geo.tv/latest/549904-ian-mckellen-in-good-spirits-after-fall-from-stage-during-theatre-performance

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/ianmckellen/

tags: