Home Lifestyle Horoskopi ditor, 10 korrik 2024
Horoskopi ditor, 10 korrik 2024
0

Horoskopi ditor, 10 korrik 2024

0
0

Dashi
Ju jeni fjalë për fjalë të pandalshme gjatë kësaj kohe! Një qiell si juaji është i vështirë për t’u parë, për më tepër brenda pak ditësh do të jetë edhe Venusi në një pozicion të mirë për të treguar dëshirën për të lindur ose rilindur në një jetë të re. Sidomos i favorizuar nga ata që duan të konfirmojnë një histori dashurie ose ndoshta janë në kërkim të një takimi të veçantë dhe emocionues. Është koha juaj, mos e përjashtoni veten nga asgjë!

Demi
Jeni të lodhur duke u thënë gjithmonë të njëjtat gjëra njerëzve që nuk ju dëgjojnë, nuk duan ose madje kanë vendosur të mos ndjekin këshillat tuaja. Rreziku është të ekspozoni veten ndaj polemikave dhe të jeni të pambrojtur, do të duhet të jeni të mirë për të mbajtur qetësinë dhe për të mos humbur durimin!

Binjakët
Kjo ditë ju jep energji, entuziazëm dhe një dëshirë të madhe për të bërë. Ka nga ata që duhet të riparojnë disa dëme të lidhura me të kaluarën dhe në mënyrë të pashmangshme do të duhet të jenë të kujdesshëm. Kushtojini vëmendje financave: shumë pak të ardhura dhe shumë shpenzime! Megjithatë, kjo “llogari e hapur” me para nuk guxon të ndikojë në marrëdhënien me partnerin.

Gaforrja
Ju jeni ndër shenjat që ai do të ketë dhe do të arrijë më shumë në verën e 2024. Nuk do mungojnë mundësitë falë yjeve të rëndësishëm dhe një qielli të mirë. Do të vijnë edhe ditë me “Hënën e shtrembër” klasike, ato në të cilat melankolia do të ndihet dhe rrezikon të ndikojë shumë tek ju, por do të duhet të jeni të fortë dhe të vazhdoni të pohoni entuziazmin tuaj të madh që do t’ju çojë lart e larg.

Luani
Jeni në qendër të vëmendjes, fokusi është mbi ju dhe është një mundësi e shkëlqyer për të treguar se çfarë mund të bëni! Së shpejti do të ketë mundësinë e verifikimit të një historie dashurie falë edhe pranisë së Hënës dhe Mërkurit në favor. Mundësi të shkëlqyera për intuita të shkëlqyera, ndaj ndiqni instinktin tuaj dhe nuk do të pendoheni!

Virgjëresha
Pragmatizmi juaj po humbet “copa” së fundmi. Keni vendosur të prisni disa degë të ngordhura dhe në gusht do të mbërrini me motivimin e duhur për të mbajtur pranë vetes vetëm personat që e meritojnë, sidomos në dashuri. Beqarët mund të përfitojnë nga ky muaj për të takuar njerëz të rinj dhe për të filluar takimet.

Peshorja
Sapo jeni kthyer nga një periudhë shumë e lodhshme, por Afërdita më në fund po bëhet sërish shoqe dhe do t’i rregullojë gjërat. Është koha për t’u thënë lamtumirë pavendosmërive të shumta që kanë lindur kohët e fundit, ndjenjave të fajit, anktheve dhe mbi të gjitha personave që duan t’ju vënë fajin për ngjarjet. Ju duhet ta vendosni veten në qendër të jetës suaj!

Akrepi
Ju jeni duke përjetuar një fazë dyshimesh, veçanërisht në dashuri: nga njëra anë nuk e dini më nëse e doni dikë apo jo, nga ana tjetër do të urreni të hidhni poshtë një ndjenjë. Duhet të qartësoni zemrën tuaj, të reflektoni pa presion!

Shigjetari
Natyra juaj nomade, e lundrimit me shikim, e të jetuarit dhe zbulimit të gjërave dita-ditës, është gati të përplaset me nevojën për siguri, si në dashuri ashtu edhe në punë. Ju duhet të vendosni pika fikse, referenca që të japin një minimum sigurie për ju dhe për ata që ju rrethojnë. Dëshira për të inovuar dhe për të ndryshuar është ende atje dhe është e drejtë që të ndiqet, por shmangni kafshimin më shumë sesa mund të përtypni.

Bricjapi
Blloqet që po ju kufizojnë këto ditë po thyhen më në fund falë pranisë së disa planetëve të favorshëm dhe rikthimit të energjisë së tejmbushur. Lajme edhe në dashuri ku ndiheshe i papërshtatshëm dhe jo gati për të pasur dikë pranë. Kjo mbetet një periudhë intensive për shkak të angazhimeve të shumta, përgjegjësive dhe aventurave të reja emocionale.

Ujori
Nëse kohët e fundit ka pasur një moment të pakëndshëm, të pakëndshëm ose stresues, duhet të merrni pak kohë për ta ndaluar dhe për ta kapërcyer atë. Ju keni kërkuar shumë nga trupi juaj, dhe gjithashtu nga mendja juaj, tani duhet domosdoshmërisht të ngadalësoni dhe t’i jepni trupit.

Peshqit
Duhet të eliminoni domosdo zemërimin, protagonist në kohët e fundit. Ka diçka që të shqetëson shumë dhe të bën të jetosh keq dhe kjo agoni nuk mund të zgjatet më! Nëse keni nevojë për mbështetjen e dikujt, mos hezitoni të pyesni sepse të gjithë kanë nevojë për ndihmë herët a vonë. Ndërkohë dashuria po ju thërret dhe do bënit mirë të përgjigjeni deri të dielën.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-del-giorno-mercoledi-10-luglio-2024/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: