Home Lifestyle Parashikimi i motit, 10 korrik 2024
Parashikimi i motit, 10 korrik 2024
0

Parashikimi i motit, 10 korrik 2024

0
0

Gjatë ditës së sotme do të kemi po të njëjtat masa ajrore të ngrohta në vendin tonë, duke bërë të mundur që kthjellimet të jenë mbizotëruese në gjithë territorin shqiptar.

Ndërsa në orët e  pasdites kthjellimet do të jenë më të dukshme në zonat malore  .

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 18°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 39°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë, ndërsa  në det do të jetë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë

Linku:Meteoalb

Burimi i fotos:freepic.com

 

tags: