Home ShowBiz Jason Momoa dhe Lisa Bonet divorcohen zyrtarisht
Jason Momoa dhe Lisa Bonet divorcohen zyrtarisht
0

Jason Momoa dhe Lisa Bonet divorcohen zyrtarisht

0
0

Bonet bëri kërkesë për divorc nga Momoa, 18 vjet pasi dy aktorët u bënë çift.

Zgjidhja e martesës së dy aktorëve, të cilët tashmë ishin ndarë prej vitesh, nga një gjykatës i qarkut të Los Anxhelosit, hyri në fuqi të martën.

Bonet dhe Momoa ishin të martuar për më shumë se shtatë vjet dhe ishin çift për 12 vjet para se të martoheshin.

Bonet, emri ligjor i të cilit është Lilakoi Moon, bëri kërkesë për divorc në janar. Dokumentet renditnin datën e ndarjes së çiftit si 7 tetor 2020, më shumë se tre vjet më parë. Ata e bënë publike ndarjen e tyre në vitin 2022.

Asnjëri nuk do të marrë mbështetje financiare, ata kanë rënë dakord se si të ndajnë pasuritë e tyre dhe do të kenë kujdestarinë e përbashkët të vajzës së tyre 16-vjeçare dhe djalit 15-vjeçar.

Momoa, 44 vjeç, është më i njohur për rolet e tij në filmat “Aquaman” dhe në “Game of Thrones”. Bonet, 56 vjeç, ishte një yll i “The Cosby Show”, spinoff i tij “A Different World” dhe filmave “High Fidelity” dhe “Enemy of the State”.

Linku: https://apnews.com/article/jason-momoa-lisa-bonet-divorce-c75db2bc14ad38ac542ac5e7f35902bc

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/Bt4A2UigO3Z/