Home ShowBiz Shirley Bassey thyen protokollin mbretëror me mbretin Charles
Shirley Bassey thyen protokollin mbretëror me mbretin Charles
0

Shirley Bassey thyen protokollin mbretëror me mbretin Charles

0
0

Dame Shirley Bassey mori Urdhrin e Shoqëruesve të Nderit nga Mbreti Charles gjatë një ceremonie investimi në Kështjellën Windsor të martën.

Bassey theu një protokoll mbretëror kur mori nderimin nga Mbreti Charles gjatë ceremonisë.

Më vonë, ajo foli për takimin e saj me mbretin Charles dhe thyerjen e protokollit mbretëror.

Bassey komentoi se marrja e nderit të saj të fundit nga Mbreti Charles e bëri atë më nervoze sesa të këndonte për monarkun.

Muzikanti tha: “Mendoj se është më tronditëse të marrësh çmimin prej tij sesa të këndosh para tij. Dua të them, është e re, ndryshe, ndërsa këngën e kam marrë që fëmijë.”

Ajo shtoi, “Kam harruar të bëj këputje, por kjo është arsyeja pse i kapa duart sepse harrova të bëja prerje. Instiktive.”

Pallati ndau gjithashtu fotot e Mbretit Charles dhe Shirley Bassey me mbishkrimin: “Sot, Mbreti i dhuroi Dame Shirley Bassey, zërin legjendar pas disa prej këngëve me tematikë më të paharrueshme të Bond, Urdhrin e Shoqëruesve të Nderit për shërbimet e saj në muzikë”.

Linku: https://www.geo.tv/latest/553537-shirley-bassey-reacts-as-she-breaks-royal-protocol-with-king-charles

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/theroyalfamily/

tags: