Home Sport Al Nassr i Ronaldos humbet nga Al Hilal në finalen e Superkupës së Arabisë Saudite
0

0
0

CR7 shënon golin e vetëm të Al Nassr pasi humbi në finale me rezultatin 4-1

Al Nassr i Cristiano Ronaldos ka humbur trofeun e Superkupës së Arabisë Saudite 2024 nga Al Hilal pasi klubi i tij sapo arriti të shënonte një gol të vetëm të shtunën.

Al Hilal shënoi të katër golat e tyre në një pjesë të dytë të zjarrtë dhe të nxituar nga adrenalina, ndërsa rezultati u rrit në 4-1 në favor të tyre dhe ata ngritën trofeun.

CR7 arriti të shënojë golin e vetëm të Al Nassr në finale ndërsa kishte mbetur vetëm një minutë nga pjesa e parë.

Klubi kundërshtar ishte i egër pas intervalit pasi Sergej Milinkovic-Savic shënoi golin e parë për Al Hilal dhe tetë minuta më vonë ata ishin në krye të tabelës së rezultateve pasi Aleksandar Mitrović shënoi golin e dytë të klubit.

Futbollisti serb shënoi sërish një gol dhe siguroi shanset e skuadrës së tij për të fituar. Golat e njëpasnjëshëm të Al Hilal e lanë Ronaldon dhe skuadrën e tij të acaruar, ndërsa ata u hodhën dhe nuk arritën të kalonin një epërsi.

Futbollisti brazilian Malcolm, i cili përfaqëson klubin e futbollit Al Hilal në ligën e futbollit saudit, shënoi golin e katërt për klubin e tij në minutën e 69-të.

Pjesa tjetër e pjesës së dytë dëshmoi rënien e mëtejshme të Al Nassr të Ronaldos pasi Al Hilal fitoi titullin e dytë radhazi të Superkupës së Arabisë Saudite dhe të pestin në përgjithësi, tre më shumë se klubi që mundën në finale.