Home Aktualitet E rëndë, COVID-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar
E rëndë, COVID-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar
0

E rëndë, COVID-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar

0
0

Aktori i njohur i teatrit dhe estradës së Fierit Fatmir Xhelilaj ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare i prekur nga COVID-19.

Lajmin e ka dhinë përmes një statusi në Facebook, miku i tij, ish zv ministri i mbrojtjes Petro Koçi.

Koçi ka njoftuar se aktori ndërroi jetë si pasojë e Coronavisur, ndërsa vuante gjithashtu edhe nga një patologji bashkëshoqëruese.

Aktori ka dhënë një kontribut të madh në teatër përmes roleve të ndryshme, ndërsa miku i tij e vlerëson veçanërisht edhe për vlerat si njëri, bashkëshort, prind, gjysh dhe mik i rrallë.

Fatmir Xhelilaj ka interpretuar rreth 180 role në dramë dhe komedi, ndërsa është vlerësuar me 4 çmime të para si aktori më i mirë.

fatmirir

Link:https://www.facebook.com/photo?fbid=10223940161761251&set=a.1080790709334

fatmirirr

Link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010491852434