Home Tag "arti ne zi"

Kinematografia shqiptare në zi, shuhet aktori i njohur

0
Ndërron jetë në moshën 77 vjeçare aktori i njohur shqiptar Rikard Ljarja. Aktori vuante prej 3 muajsh nga një sëmundje e rëndë e cila i mori jetën në orët e vona të mbrëmjes se djeshme. Ljarja ishte bashkëshorti i aktores së njohur Marjeta Ljarja dhe kishte një karierë të gjatë artistike në kinematografinë shqiptare. Që […]

Arti në zi, reperja e njohur humb jetën në moshën 25 vjeçare

0
Reperja dhe njëkohësisht modelja e njohur Chynna Rogers ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme në apartamentin e saj në Filadelfia. Lajmin e hidhur e ka konfirmuar familja e saj, e cila nuk e ka treguar motivin e vdekjes së këngëtares 25 vjeçare. Ajo e filloi karrierën fillimisht si modele në moshën 14 vjeçare, ndërsa […]

Arti në zi, largohet nga jeta aktori i njohur shqiptar

0
Aktori i njohur shqiptar Xhevdet Ferri është ndarë nga jeta në moshën 59 vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. Ai u bë i njohur në fushën e kinematografisë me disa role që kanë mbetur gjatë në memorien e publikut ku përmendim rolin e trimit në “Përrallë nga e kaluara”. Xhevdet Ferri e nisi karrierën e […]