Home Tag "Eleni Foureira"

Habit Eleni Foureira, vetëm me një peshqirë dhe me këmbët e ngritura

0
Këngëtarja shqiptare Eleni Foureira, është shfaqur mjaft joshëse në fotot që ka publikuar së fundmi. Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtarr, ka provokuar ndjekësit në Instagram, me foton e re të realizuar një shtrat. Fotoja ku shfaqet vetëm me peshqire, ka marrë shumë pëlqime dhe komente të shumta nga ndjekësit. Nga ana tjetër Eleni po vazhdon […]

E quajti figurante të padenjë, Eleni Foureira habit me deklaratën për fituesen e eurovizionit

0
Eleni Foureira, këngëtarja me origjine shqiptare,  përfaqësoi Qipron në Eurovizionin e këtij viti. Kënga e saj ‘Fuego’ u prit shumë mirë dhe u duatrokit shumë, madje disa menduan se ajo mund të ishte dhe fituese. Megjithatë fituese doli kënga e Neta Barzilai këngëtarja izralite edhe pse u fol se kënga e saj ishte kopjuar. Mbasi siguroi vendin […]

Tregon Eleni Foureira: Pse e fshehu identitetin shqiptar dhe çfarë e mbajti larg muzikës shqipe

0
Këngëtarja 31-vjeçare ka lindur në Fier, ndërkohë që në vitin 1997, prindërit e saj emigruan drejt Greqisë. Eleni Foureira prej vitesh zhvillon karrierën në Greqi dhe në Eurovision e këti viti përfaqësoi Qipron. Së fundmi ajo ka folur për emisionin “Jo vetëm modë”, ku ka zbuluar pse ka qëndruar larg muzikës shqiptare. Eleni tha se nuk ka […]

I gjithë klubi në Barcelonë brohoret shqip. Ja kush është femra që i shtohet listës së yjeve shqipëtare në botë

0
  Këngëtaret shqiptare janë të pandalshme në tregun muzikor ndërkombëtar. “Shumë prej këngëtareve tona të preferuara këto ditë, janë shqiptare”, shkruan revista e famshme amerikane ‘Perezhilton’’, duke iu referuar këngëtares me origjinë shqiptare Eleni Foureira. Dua Lipa, Bebe Rexha, Rita Ora, Era Istrefi dhe tani Eleni Foureira! Këngëtarja Foureira që fitoi vendin e dyte në kompeticionin e Eurovizionit, […]

Pas Ermal Metës dhe Rita Orës vjen dhe Eleni Foureira. Mësoni se kur

0
Eleni Foureira pritet të mbërrijë në Shqipëri për një shfaqe gjigande. Pas suksesit që këngëtarja pati në Eurovizion me këngën “Fuego”, këngëtarja me origjinë shqiptare, pritet të performojë në Tiranë në datën 25 korrik. Foureira është shqiptarja e tretë që rikthehet në Shqipëri me një sukses mbi shpinë. Gjatë qershorit në Sheshin Skënderbej kanë performuar […]

Eleni Foureira me bikini. Kaq të nxehtë nuk e keni parë kurrë

0
Eleni Foureira, këngëtarja bukuroshe me origjinë shqiptare,  u bë mjaft e njohur edhe në Shqipëri, pasi përfaqësoi Qipron në Eurovision 2018. Eleni fitoi dashamirësinë e të gjitheve me këngën e saj energjike “Fuego”, ndërsa së fundmi ka vendosur të shijojë disa ditë pushime. Këngëtarja ka postuar disa foto nga vendi ku po pushon, dhe duket […]

Mediat greke “sulmojnë” Eleni Foureiran për simbolet kombëtare. Reagon këngëtarja

0
Çështjet etnike ose diferencimet nacionaliste janë gjithnjë një plagë e hapur dhe e shëmtuar në Ballkan. Njerëzit kapen pas simboleve dhe imazheve për të krijuar ndasi e dallime, duke u distancuar kësisoj  nga toleranca, kultura dhe harmonia. Eugent Bushpepaj postoi një foto duke bërë simbolin e shqiponjës me këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqëson Qipron […]

Dy shqiptarë në mbështetje të njëri-tjetrit në ‘Eurovizion’. Ja gjesti që na bën krenar

0
Gent Bushpepa dhe Eleni Foureira janë dy shqiptarët që përfaqësojnë përkatësisht Shqipërinë dhe Qipron në Eurovizion. Mesa duket ata janë takuar në këtë fazë parapërgatitore dhe i kanë dhënë mbështetjen e plotë njëri-tjetrit. Ka qenë përfaqësuesi i Shqipërisë i cili ka publikuar në “Instagram” një foto me Elenin duke bërë me duar simbolin e shqiponjës. Mediat kanë […]