Home Tag "ermal meta"

“Italia na tradhëtoi” Ermal Meta i del publikisht kundër. “Eugent Bushpepa këndoi më mirë se unë”

0
Ermal Meta gjatë intervistës së tij me Alban Dushin në “Top Show Magazine”, veç të tjerash u ndal tek ndarja e pikëve maksimale të Italisë fqinje për Norvegjinë, në Eurovision. Fakti që Italia vlerësoi me 0 pikë këngën “Mall”, të këngëtarit Eugent Bushpepa në “Eurovision”, u komentua shumë në Shqipëri duke e quajtur një tradhëti, pasi Shqipëria […]

Ermal Meta i lidhur me një shqiptare, por kur do martohen?

0
Ermal Meta ka e të gjithë shqipëtarëve në Eurovision si dhe me performancën e tij në mes të kryeqytetit. Ai ka folur për herë të parë rreth jetës së tij sentimentale në emisionin ‘Në kurthin e Piter Panit.’ Ndërsa u vu përballë pyetjeve të fëmijëve, Ermali konfirmoi se është në lidhje dashurie me një vajzë shqiptare. Këngëtari […]

Pas atmosferës së zjarrtë në shesh, Ermal Meta ka dy fjalë zemre

0
Këngëtari i famshëm shqiptar Ermal Meta i ka dhënë një start fantastik muajit të qershorit me anë të një koncerti madhështor në Sheshin “Skënderbej”. Ashtu si pritej performanca e tij qe e jashtzakonshme. Pas përfundmit të shfaqes ai tha disa fjalë emocionuese profilin e tij në Facebook. “Vendi im. FALEMNDERIT, NUK KAM PËR TA HARRUAR’, ka shkruar […]

Ermal Meta reagon pas pezullimit nga Sanremo

0
U penalizua sepse kënga e tij ishte shumë e ngjashme me një këngë tjetër nga po i njëjti kompozitor. Dyshimet për plagjaturë bien që këtu. Ermal Meta reagon në “Facebook” për herë të parë, pas vendimit të Organizatorëve të Sanremos për të pezulluar këngën e tij. Ai shkruan se gjithçka do rregullohet edhe pse i vjen […]

Një tjetër shqiptar në MTV

0
Është koha për t`u ndjerë edhe njëherë krenarë. Ermal Meta është emri i nominuar për “Best Italian Act”. Artisti e shpërndau me shumë modesti lajmin duke e ripostuar. Ermali na bëri të gjithëve krenarë me prezantimin në Sanremo dhe po vazhdon ende. Të nominuarit e tjerë për këtë kategori janë Fabri Fibra, Francesco Gabbani, Thegiornalisti dhe […]