Home Tag "Manastirliu"

Pas analizës së situatës, Manastirliu jep lajmin e mirë: “Do të vijojmë me fazat e rihapjes

0
Strategjia e ndjekur nga ekspertët për të kontrolluar situatën e pandemisë së COVID-19 në vendin tonë ka funksionuar dhe kjo sipas Ministres së Shëndetësisë do të thotë se do të nisin fazat e rihapjes. Gjatë komunikimit me Kryeministrin Rama gjatë takimit me Komitetin e ekspertëve Manastirliu tha se paralelisht me përgatitjet për fazën e rihapjes […]

Manastirliu reagon pas festës së bujshme të mjekëve në Itali, ja çfarë ju tha në aeroport

0
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka pritur në aeroport 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë që përfunduan misionin e tyre në Itali në luftën kundër COVID-19. Ajo i ka falënderuar bluzat e bardha për punën e tyre gjatë këtyre ditëve ndërsa është shprehur krenare për kontributin që ata dhanë në ndihmë të shtetit fqinj përballë një […]

Lehtësim gradual, Manastirliu: “Ja çfarë ndodh në fazën e dytë”

0
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkt për emisionin “Repolitix”, foli për planin me katër faza që do të sigurojë një hapje graduale në bazë të ecurisë së situatës. Ministrja tha se këto katër faza përcaktojnë linjat për një hapje të kujdesshme dhe të ngadaltë, por nuk përcaktojnë data fikse. Masat lehtësuese që […]

Manastirliu: “Kthehemi në fazat e mëparshme nëse…”

0
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” në “Tv Klan” ku foli për situatën e krijuar në vend prej COVID-19. Manastirliu tha se nuk do të kalohet në fazën e dytë të hapjes në qoftë se numri i rasteve të reja rritet mbi një mesatare të caktuar. Madje […]