Home Tag "meshkuj"

Justifikimet më të zakonshme të meshkujve tradhëtarë, ja çfarë thonë

0
Të gjithëve mund t’ju ndodh që të tradhëtohen dhe madje edhe ta mësojnë tradhëtinë, kjo është diçka që ka ndodhur dhe gjithmonë do të ndodhë. Por pasi zbulohen njerëzit dhe veçanërisht meshkujt japin disa arsye që janë të njëjta për të gjithë dhe që i dëgjojmë përherë. Konkretisht një mashkull që tradhëton e para gjë […]

Konsumoni banane për të lindur djem

0
Çiftet e reja që duan të bëhen me fëmijë, në jo pak raste shprehin paraprakisht dëshirën për gjininë e fëmijës. Ekspertët tashmë e kanë zgjidhjen të paktën për të patur fëmijë të seksit mashkull. Sipas një studimi, kaliumi një produkt që gjendet në disa ushqime dhe kryesisht tek banania, rrit shanset për të patur djem, […]

Pyetje të cilat meshkujt nuk do të donin kurrë që ti dëgjonin

0
Meshkujt kanë një karakter paksa të vështirë kur bëhet fjalë për pyetje të shumta, apo për pyetje mbi të ardhmen, e urrejnë gjithmonë të përgjigjen. Për të evituar një zënkë apo një besdisje nga ana e tyre ne do ju listojmë disa pika me pyetjet të cilat mos tentoni kurrë që ti drejtoheni një mashkulli. […]

Disa prej veshjeve që një mashkull duhet të ketë përpara të 30-tave

0
Në këtë artikull gjenden disa prej veshjeve dhe aksesorëve që një mashkull duhet të ketë para të 30-tave: Një garderobë me veshje serioze Materiale të mira kepucësh Këpucë verore me kualitet Një pallto me material të mirë Një çadër të vërtetë Një çantë e përshatshme pune Një bluzë perfekte dhe e përshatshme Një xhaketë e […]

Modelet e orëve të meshkujve që kurrë nuk dalin nga moda…

0
Gjërat klasike gjithmonë janë në modë. Janë disa modele orësh të cilat çfarëdo që të vishni, çfarëdo dite, do të jenë të përshtatshme gjithmonë dhe kurrë nuk dalin nga moda. Më e mira e gjërave klasike është që kurrë nuk mund të çohen dëm nëse ato janë të reja dhe të padëmtuara. Më poshtë do të […]

Si të gjejmë mashkullin perfekt?

0
1. Ndryshoni rregullat – Kryeni një orar të veprimeve të bazuara në rregullat tuaja të reja dhe raportoni me një mik të besuar sa herë që triumfoni mbi modelet e vjetra – edhe nëse është e vogël. 2. Thuajini “stop” mendimeve negative – Para se të largoheni nga shtëpia, qëndroni para pasqyrës, shikoni veten në […]

Stilet e xhaketave për meshkuj këtë pranverë

0
Jemi futur në stinën më të veçantë të vitit, në këtë stinë ku nuk është as shumë ngrohtë dhe as shumë ftohtë. Në stinën kur çelin lulet dhe kur hiqen rrobat e trasha. Meqënëse meshkujt, paksa nga natyra, nuk e ndjekin shumë modën dhe trendet e fundit, në këtë artikull ju meshkuj do të gjeni […]

Për një Shën Valentin luksoz…

0
Jemi në muajin e dashurisë, shumë pak ditë pranë 14 Shkurtit ditës së të dashuruarve. Ky artikull i dedikohet më shumë gjinisë mashkullore sepse janë ata që do paguajnë faturat në fund të një udhëtimi, darke apo në bar. Nëse dëshironi që të surprizoni dashurinë e jetës tuaj dhe këtë ditë ta kaloni të mbuluar […]

Ide për dhuratën e Shën Valentinit për të dashurin tuaj

0
Shën Valentini po afron, nëse jeni në dilemë se çfarë dhuratash të bëni të dashuritë tuaj ne ju japim disa sugjerime interesante. Zbuloni se kush janë dhuratat për këtë Shën Valentin për mashkullin e jetës tuaj: Kufje Gramafon Kapele Valixhe me siguri të lartë Libër Parfum Kapuç Syza Këpucë Burimi: http://www.harpersbazaar.com/fashion/trends/g2531/valentines-day-gifts-for-men/? Burimi i fotos: By asenat29 – […]