Home Tag "xhaka"

Granit Xhaka nominohet për çmimin ‘Lojtari i Vitit në Zvicër’

0
Granit Xhaka është një nga emrat më të spikatur në fushën e futbollit. Me një karrierë të gjatë dhe të mbushur plot suksese Xhaka duket se nuk di të ndalet me kaq. Futbollisit kosovar i cili ka pasur një sezon të suksesshëm me Bayer Leverkusenin, Granit Xhaka, është nominuar për çmimin Lojtari zvicran i Vitit […]

Granit Xhaka i bën dedikimin e veçantë partneres për ditëlindje

0
Partnerja e Granit Xhakës sot feston 30 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të nuk kishte si të mungonte një urim nga ana e Granitit. Krahas një kujtimi nga dasma e tyre futbollisti shkruan: ‘Zemra ime! Je personi me zemrën më të mirë që kam takuar ndonjëherë. E meriton për çdo gjë […]

Granit Xhaka u shpall lojtari më i mirë i vitit në Zvicër

0
Granit Xhaka është shpallur lojtari i Vitit i Kombëtares së Zvicrës për vitin 2022. Mesfushori nga Kosova u nderua në “Natën e Futbollit të Zvicrës”, një ngjarje e organizuar nga Federata Zvicerane e Futbollit dhe Liga Zviceriane e Futbollit në Casino Bern. Mesfushori ynë shijoi një vit të suksesshëm  me ngjyrat e vendit të tij […]

Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja nuk i kursen fjalët e ëmbla

0
Granit Xhaka është një nga ikonat e futbollit. Futbollisti i njohur sot feston ditëlindjen. Xhaka feston 29 vjetorin e lindjes dhe padiskutim mund të themi se ka më shumë suksese se sa vite. Urimet për të filluan që në orët e para por ai që rrëmbeu vëmendjen e festës ishte i bashkëshortës Leonitës. ‘Gëzuar ditëlindjen […]