Home Sport Granit Xhaka nominohet për çmimin ‘Lojtari i Vitit në Zvicër’
Granit Xhaka nominohet për çmimin ‘Lojtari i Vitit në Zvicër’
0

Granit Xhaka nominohet për çmimin ‘Lojtari i Vitit në Zvicër’

0
0

Granit Xhaka është një nga emrat më të spikatur në fushën e futbollit.

Me një karrierë të gjatë dhe të mbushur plot suksese Xhaka duket se nuk di të ndalet me kaq.

Futbollisit kosovar i cili ka pasur një sezon të suksesshëm me Bayer Leverkusenin, Granit Xhaka, është nominuar për çmimin Lojtari zvicran i Vitit për vitin 2023.
SFV (Federata Zvicerane e Futbollit) dhe SFL (Liga Zviceriane e Futbollit) do të shpallin çmimet e tyre vjetore për 2023 të hënën, më 15 janar.

Xhaka është edhe kapiten i kombëtares zvicrane, i cili i ka çuar në kualifikim për në Euro 2024.
Një fitore do të ishte e treta e Xhakës, pasi më parë ishte shpallur Lojtari i Vitit në 2017 dhe 2022.

Linku: https://www.instagram.com/granitxh

Burrimi i fotos: https://www.instagram.com/granitxh

tags: