Home Aktualitet Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
0

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
0

Ylli i “Sopranos” Joseph Siravo, i cili luante babanë e Tony Soprano, ka vdekur pas një beteje me kancerin. Ai u nda nga jeta në moshën  66 vjeç.

Agjenti i Siravo konfirmoi vdekjen e aktorit për Variety, duke vënë në dukje se ai vdiq pas një beteje “të gjatë, të guximshme” me kancerin e zorrës së trashë.

Siravo është më i njohur për punën në televizion, si dhe teatër. Në “Sopranos” të HBO, ai luajti Johnny Soprano – duke shfaqur dukshëm në episodet e kthyera të viteve 1960 – dhe më vonë portretizoi Fred Goldman, babai i Ron Goldman, në FX’s “The People v. O.J.” Simpson: Historia e Krimit Amerikan ”.

Siravo ishte gjithashtu shumë i vlerësuar si mësues në programe të ndryshme trajnimi të aktorëve në New York. Pas studimeve në NYU, ku ai u trajnua nën Ron Van Lieu, Olympia Dukakis dhe Nora Dunfee, ai përfundimisht u bashkua me fakultetin e NYU Grad Acting, ku dha mësim Shekspirin.

Linku: https://variety.com/2021/tv/news/joseph-siravo-dead-sopranos-1234949259/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/