Home Aktualitet Aksident i rëndë me avion, ndahet nga jeta aktori i njohur dhe bashkëshortja e tij
Aksident i rëndë me avion, ndahet nga jeta aktori i njohur dhe bashkëshortja e tij
0

Aksident i rëndë me avion, ndahet nga jeta aktori i njohur dhe bashkëshortja e tij

0
0

Joe Lara, më i njohur për rolin në serialin ‘Tarzan: Aventurat Epike’, vdiq në moshën 58 vjeç së bashku me bashkëshorten Gwe Lara, pas një aksidenti me avion.

Aeroplani, një Cessna C501 i vitit 1982, u nis nga Aeroporti Smyrna i shtetit rreth orës 12:00. ET dhe ishte rrugës për në Palm Beach, Florida. Pak pas ngritjes, avioni i vogël u rrëzua në Liqenin Percy Priest.

Ekipet e zhytjes zbuluan disa përbërës të avionit, si dhe mbetjet njerëzore, sipas një azhurnimi të mesditës sot. Zyrtarët e NTSB thanë se hetimi është duke vazhduar dhe mund të zgjasë deri në dy vjet për të përfunduar.

Lindur në San Diego në 2 Tetor 1962, William Joseph Lara filloi karrierën e tij si model para se të shënonte rolin kryesor në filmin televiziv CBS 1989 Tarzan në Manhattan.

Midis 1996 dhe 1997, Lara luajti personazhin në 22 episode të Tarzan: The Epic Adventures, një shfaqje që ai gjithashtu prodhoi dhe u xhirua në Afrikën e Jugut. Roli i tij i fundit ishte në 2018, kur ai luajti një aktor telenovela në filmin Vera e ’67.

Lara u martua me Gwen Shamblin në 2018, dhe të dy jetuan në Brentwood me vajzën e tyre, Liana.

Linku: https://ew.com/movies/joe-lara-tarzan-star-dies-plane-crash/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/