Home Aktualitet Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
0

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
0

Aktori amerikan Clarence Williams III, i cili luajti Linc Hayes në “The Mod Squad”, është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare. Prej kohësh vuante nga kanceri. Lajmin e bëri të ditur menaxheri i tij Peg Donegan CNN.

Sipas deklaratës, Williams lindi në New York City më 21 gusht 1939.

Ai e filloi karrierën e tij në një prodhim të “Dark of the Moon”, dhe u shfaq në Broadway në “The Great Outdoors”.

Shfaqja e tij në “Vallëzimi i ngadaltë në terrenin e vrasjes” i dha atij ‘Çmimin Botëror të Teatrit’ dhe një nominim për Tonin, thuhej në deklaratë.

Së bashku me shfaqjet e tij në teatër, Williams gjithashtu luajti në disa shfaqje dhe filma, duke përfshirë: “52 Pick-Up”, “Against the Wall”, “Reindeer Games”, “Purple Rain”, “The General’s Baughter”, “American Gangster, “” Half Baked “dhe” Lee Daniels ‘Butler “.

Linku: https://edition.cnn.com/2021/06/06/us/clarence-williams-iii-obit/index.html

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/