Home Aktualitet E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 28 vjeçare këngëtari i njohur
E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 28 vjeçare këngëtari i njohur
0

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 28 vjeçare këngëtari i njohur

0
0

Këngëtari italian Michele Merlo e cila mori pjesë si konkurrente e X Factor është ndarë nga jeta në moshën28 vjeçare.

Merlo u shtrua në spital në njësinë e kujdesit intensiv të Ospedale Maggiore në Bolonjë pasi u godit nga një hemorragji cerebrale e shkaktuar nga leucemia ku iu nënshtruar një operacioni delikat.

Michele Merlo ishte ndjerë keq për ditë me radhë dhe të mërkurën ai kishte shkuar në urgjencën e një spitali tjetër në Bolonjë.

Familja Merlo mohoi thashethemet e mediave duke theksuar se Michel nuk ishte në asnjë mënyrë e vaksinuar kundër Covid. Michele u godit nga një formë e rëndë e leuçemisë që prek kryesisht të rinjtë.

Largimi i artistit në një moshë të re ishte një humbje e madhe për të gjithë familjarët dhe mbarë artin në tërësi.

Linku: https://cde.news/x-factor-and-amici-singer-michele-merlo-dies-of-leukaemia-at-28/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/michelemerlo/

tags: