Home Aktualitet Sherr me armë në mes të klubit, arrestohet reperi i njohur
Sherr me armë në mes të klubit, arrestohet reperi i njohur
0

Sherr me armë në mes të klubit, arrestohet reperi i njohur

0
0

Reper i njohur Pooh Shiesty është arrestuar. Ai është akuzuar për qëllimin e një roje sigurie në një klub të Miamit.

Sipas policisë, 22-vjeçari Lontrell Williams, i cili mban emrin e artit Pooh Shiesty, ishte duke performuar në King of Diamonds Miami në 7020 Northwest 72nd Avenue, kur dikush i mori para nga xhepi i pasmë.

Një turmë u hodh në përpjekje për të kapur paratë e lira, dhe kjo është kur Williams thuhet se gjuajti me armë.

Ndërsa po shoqërohej nga roja i sigurisë, Williams dyshohet se gjuajti një herë të vetme, duke goditur rojën në kyçin e këmbës, tha policia.

Po ashtu, reperi u arrestua dhe në muajin dhjetor në lidhje me një të shtënë në Ishujt Bay Harbor. Atë kohë, ai është akuzuar për grabitje të armatosur, bateri të rëndë me armë, sulm të rëndë me armë zjarri dhe vjedhje të vogla. Pas procedurave përkatëse ai është deklaruar i pafajshëm.

Linku: https://www.local10.com/news/local/2021/06/09/rapper-pooh-shiesty-arrested-for-shooting-at-king-of-diamonds-miami/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/poohshiesty/