Home Aktualitet Arti në zi! Ndahet nga jeta aktori i njohur
Arti në zi! Ndahet nga jeta aktori i njohur
0

Arti në zi! Ndahet nga jeta aktori i njohur

0
0

Aktori i njohur Ernie Lively ka ndërruar jetë, në moshën 74 vjeçare.

Artisti ka një karrierë mbi 50 vjeçare, ai spikati më shumë me paraqitjen në “Passenger 57”, “The Dukes of Hazzard” dhe “Turner&Hooch”.

Lively vdiq nga ndërlikimet kardiake në Los Angeles dhe lajmin e konfirmoi familja e tij.

Aktori kishte punuar shumë mirë me vajzën e tij, duke luajtur babanë e karakterit të saj në filmin hit 2005 hit The Sisterhood of the Traveling Pants.

Ernie Lively lindi më 29 janar 1947 në Baltimore, ishte i njohur për punën e tij në ekranin e vogël, duke filluar me një rol në episodin e 1975 të “The Waltons”. Gjatë viteve, aktori u shfaq në shfaqje të tilla “Dukes of Hazzard”, “Turner & Hooch”, “Falcon Crest”, “Malibu Shores”, “The X-Files”, “The West Wing”, “That ’70s Show “, dhe” Vrasje, Ajo Shkroi “.

Ernie Lively gjithashtu luajti në filma si “Mulholland Falls”, “The Beverly Hillbillies”, “Passenger 57”, “The Man in the Moon”, “Showdown in Little Tokyo”, “Air America” dhe “Shocker”.

Aktori u martua me menaxherin e talenteve Elaine Lively në 1979 dhe vendosi të merrte mbiemrin e gruas së tij në ditën e martesës.

Linku: https://www.thehindu.com/entertainment/movies/ernie-lively-actor-and-father-of-blake-lively-dies-at-74/article34777685.ece

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/